2. dopoledne přineslo tři postupy

pátek 15. července 2016
Během dopoledního programu druhého dne ME se představilo dvanáct českých atletů. Dařilo se zejména překážkářkám. Na čtvrtce s ploty postoupila jak Lada Vondrová, tak Lucie Krupařová. Na krátkých překážkách jde dál Markéta Štolová.

Vícebojařka Jana Novotná zahájila druhý den sedmiboje v dálkařském sektoru, kde skočila nejlépe ve třetím pokusu 570 centimetrů a po pěti disciplínách je na pátém místě se ziskem 4220 bodů. Ve vedení je stále Rakušanka Laggerová (4457) před Ukrajinkou Šuchovou (4431) a Britkou Emersonovou (4413). Před Janu se dostala ještě Němka Baarcková (4315).

Dařilo se oběma našim zástupkyním na čtvrtce překážek. Lada Vondrová potvrdila papírové předpoklady a vyhrála svůj běh v čase 61.58. Lucie Krupařová byla v tom svém čtvrtá, ale čas 61.67 jí na postup též stačil. Obě tedy poběží semifinále. Nejrychlejší čas v rozbězích měla Švýcarka Gigerová (60.05). Ve stejné disciplíně dorostenců se představil Antonín Janetka, který proběhl cílem za 56.10, což stačí na celkové 20. místo.

Dvojí zastoupení jsme měli i na stovce překážek. Lépe se dařilo Markétě Štolové, která byla ve svém rozběhu pátá v čase 13.97 a postoupila do dalšího kola. Naopak pro Pavlínu Minářovou po výkonu 14.26 mistrovství končí a bude třiadvacátá. Dvě želízka v oni byla i na startu chlapeckého závodu na 100 metrů překážek. Adam Šufliarský proběhl cílem za 14.12 a obsadí 17. místo. Hned za ním je v celkovém pořadí David Ryba. Ten bude osmnáctý za 14.20.

Výškařkám se nevedlo podle představ. Lepší byla Lada Doležalová, která se přenesla přes 171 centimetrů a bude 21., Kristýna Malířová zvládla nejlépe 162 centimetrů a patří jí 27. místo.

Podobně na tom byla i koulařka Denisa Přečková. Ta vrhla v první sérii zajištovací pokus 14.20, ale poté následovaly dva přešlapy, a to stačilo na osmnáctou pozici.

I přes střevní potíže nastoupil na start rozběhu na 800 metrů Ondřej Chloupek. Časem 1:58.49 obsadil celkově čtyřiadvacátou příčku.