Atletická NEJ Kateřiny Cachové
Největší rival
Z českých atletů by se hodilo zmínit Elišku Klučinovou, kterou jsem, pokud si dobře pamatuji, v přímém souboji zatím nikdy neporazila. Nad překážkami je pak největší rivalkou Lucka Koudelová. Pak je tady několik holek ze zahraničí, se kterými se utkávám již od mládežnických let, ať už je to Němka Carolin Schaferová, Estonka Grit Šadeiková nebo Jana Maximavová z Běloruska. Jednou jsou na koni ony, jindy zase já.
Největší atletický kamarád
Mojí nejlepší atletickou kamarádkou je Lucka Ondraschková (bývalá reprezentantka ve víceboji). Zažily jsme spolu nespočet skvělých i těžkých chvil při trénincích, závodech a soustředěních. Několik let již pracuje a žije v New Yorku, ale i tak si najde čas, aby mi přijela zafandit. Přijela například na HMS do Portlandu. Občas vyrazíme společně i na dovolenou. Moje starší sestra a Lucky brácha před rokem a půl založili rodinu, takže se z nás staly tety.
Nejoblíbenější závod
Býval to víceboj v Mariboru. Konal se každoročně na začátku sezóny a váže se k němu spousta vzpomínek z mých vícebojařských začátků. Vždy se mi tam podařilo složit několik osobáků a nominovala se na vrcholnou akci. Dnes je již tento mítink bohužel zrušen. V Čechách je pro mě bezkonkurenčně nejlepší Zlatá tretra. Účastním se téměř každoročně už od jedenácti let, kdy jsem první roky měla na starost košíky závodníků, pak jsem chodila fandit a loni jsem se poprvé proběhla v hlavním programu na překážkách.
Nejoblíbenější stadion
Tak tady mám jednoznačného vítěze a tím je Ostrava, kde jsem trénovala od svých prvních atletických krůčků a zároveň je to místo, kde jsem získala první velkou medaili (MS do 17 let v roce 2007). Nesmíme zapomínat ani na Zlatou tretru a nově postavená hala je také skvělá. V Ostravě to mám prostě ráda.
Nejoblíbenější destinace na trénink
Nejraději jezdím do Jihoafrické republiky, kam se každoročně moc těším. Kromě ideálních podmínek pro trénink, je tam velice příjemné bydlení v chatkách, které je spojené s ranními snídaněmi na terase a večerním grilováním. Úžasné jsou také výlety za lvíčaty do okolních farem.
Na jaký závod nejraději vzpomínáš
Ráda vzpomínám na mládežnické šampionáty, které se konaly v Ostravě. Ať to bylo MS do 17 let nebo ME do 22 let. Měla jsem tam rodinu, kamarády, na každém kroku i mezi technickou četou spoustu známých a všichni se mnou ty závody prožívali. Domácí prostředí, fanoušci a atmosféra je s jinými závody prostě nesrovnatelná.
Největší zklamání
Přišlo v roce 2012, kdy jsem se poprvé od roku 2005 nenominovala na vrcholnou akci. Limit na ME mi utekl o jedenáct bodů. I přes zdravotní problémy, které mě potkaly v přípravě, mě do té doby tahle možnost ani nenapadla.
Nejsilnější stránka
Těžko hodnotit sama sebe…..Mým mottem je: „Není ostuda upadnout, ale zůstat ležet“, což je pro víceboj velmi důležité. Snažím se tím řídit jak obrazně (když se nepodaří některá disciplína, jako se tomu stalo například na ME v Amstedamu, i tak je třeba bojovat až do konce a se ctí), tak doslova (když se neshodnu s nějakou překážkou a udělám v průběhu trati kotrmelec, zvednu se a doběhnu do cíle (např. na Světové univerziádě v Kazani).
Největší slabost
Největší slabostí je pro mě dobré jídlo, čokoláda a spánek.
Nejoblíbenější činnost mimo atletiku
Ráda vyhledávám adrenalinové sporty a činnosti. Zatím jsem zkoušela Kienovu houpačku, travní lyžování, kanyoning, vodní lyže, adrenalinové parky nebo větrný tunel. V hlavě mám potom spoustu dalších plánů a nápadů, které se bojím během své aktivní kariéry realizovat a nechávám si je raději na později.