Atletky za sebou mají Mistrovství ČR ve vícebojích

Největší úspěch zaznamenal oddíl AK SSK Vítkovice, který zaznamenal čtyři pětibojařky na medailových místech.

Mezi ženami nejlepší Jana Korešová
Jana Korešová z USK Praha zvítězila v kategorii žen na Mistrovství ČR v halových vícebojích pro rok 2006. Na dnešním šampionátu získala 3977 bodů a kromě koule si udělala čtyři osobní rekordy. "Škoda, kdybych dala kouli přes 10 metrů, jak jsem chtěla, mohla jsem mít přes 4000 bodů," povzdychla si vítězka. Výkon Korešové je 10. nejlepší výsledek na M-ČR. Druhá skončila Marie Burešová z PSK Olympu Praha. Ta získala 3904 bodů. Na třetím místě se umístila Kateřina Konvalinková z AK SSK Vítkovice se ziskem 3761 bodů. Všechny závodnice musejí se svojí radostí počkat do neděle, kdy proběhne mezistátní utkání. Pokud by některá z reprezentantek vybojovala více bodů, stane se zároveň mistryní republiky namísto dnešní vítězky.

Vítězka plakala štěstím
V kategorii juniorek se mistryní republiky pro rok 2006 stala Lenka Ručková z AK SSK Vítkovice výkonem 3641 bodů. "Je to můj první titul, radostí jsem plakala a nemyslím to obrazně," radovala se svěřenkyně Aleše Dudy, která si kromě dálky udělala ve všech disciplínách osobní rekordy a její celkový součet je také jejím maximem. Stříbrná skončila také vítkovická atletka Zuzana Málková. Ta vybojovala 3526 bodů a i pro ní to byl osobní rekord. "Nejsem vícebojařka, běhám čtyřstovku a osmistovku," svěřila se druhá nejlepší juniorská vícebojařka roku 2006. "Bydlíme s Lenkou na internátě na stejném pokoji, takže jsme závod prožívaly společně." Třetí příčku obsadila Lucie Schönová z AK Olomouc. "Měla jsem medailové ambice," svěřila se atletka, která získala 3330 bodů, "v disciplínách padly některé mé rekordy a s bronzovou medailí jsem určitě spokojená."

Cachová šestá nejlepší v historii mistrovství
Mistryní republiky pro rok 2006 v kategorii dorostenek se stala Kateřina Cachová z AK SSK Vítkovice. "Dálka se mi nepovedla, naopak v kouli jsem si dala osobák," řekla čerstvá mistryně ČR. Vítězství dosáhla ziskem 3852 bodů, což je šestý nejlepší výkon vícebojařského šampionátu v jeho čtrnáctileté historii. Stříbrnou medaili si do Opavy odváží Lucie Ondraschková za 3541 bodů. "Dálka byla dobrá, v závěrečné osmistovce jsem mohla být rychlejší," poznamenala ke svému stříbrnému výkonu mladá vícebojařka. Na třetím místě se umístila Nikol Ogrodníková z Ostravy-Poruby, která získala 3342 bodů. "Tajně jsem doufala, že skončím stříbrná, ale za bronz jsem ráda. Dálku jsem totiž úplně pokazila, mohlo to být jiné," řekla Nikol.