Běžci AK Kroměříž obsadili 7. místo na PMEZ v krosu

neděle 5. února 2006
Ve španělském Cáceres zvítězil pošesté domácí Club Atletismo Adidas.

Kroměřížští se před odletem netajili ambicemi zlepšit svůj loňský výkon, kdy skončili na devátém místě. A dnes, krátce před třetí hodinou, skutečně doběhli v součtu týmů na sedmém místě z 15 zúčastněných družstev.

"Mohli jsme být ještě lepší," telefonuje z místa dění Ondřej Němec. "Ale David Gerych v pátek na tréninku špatně došlápl a dnes kvůli výronu na kotníku do závodu vůbec nevyběhl."

V závodě mužů vyhrál suverénní Zersenay Tadesse z Eritrey (CA Adidas), který obhájil loňské vítězství. Do cíle desetikilometrové trati doběhl v čase 29:18 min. Běžci AK Kroměříž doběhli v tomto pořadí - 18. Jan Kreisinger (+ 1:29), 19. Róbert Štefko (+ 1:30), 41. Pavel Faschingbauer (+ 2:58), 52. Jan Bláha (+ 3:28) a 63. Ondřej Horák (+ 4:13). Dva naši nejlepší se drželi až do druhého kole ve vedoucí dvacítce závodníků. Róbert Štefko se dokonce posunul do první desítky. "Pak ho ale začalo hodně píchat v boku," říká Ondřej Němec. Štefko tak trošku polevil. V závěru zabojoval Kreisinger, který se na Štefka dotáhl a doběhl těsně před ním.

Běželo se v ideálních podmínkách. Bylo bězvětří, slunečno a teplota okolo 15 stupňů Celsia.