Češi v sobotu napříč Evropou

sobota 7. února 2015
První víkendový den byl bohatý na halové mítinky za našimi hranicemi. Jak dopadlo úsilí českých atletů o nominaci na HME či vylepšení dosavadních výkonů, najdete v článku.
Maslák opět vítězný

Saské Kamenici (německy Chemnitz) byl vidět trojlístek českých atletů. Další prvenství si připsal Pavel Maslák, s časem 45.82 jen o dvě setinky pomalejším než minulou neděli v Moskvě. Ani tentokrát proti sobě neměl svěřenec Dalibora Kupky výrazného soupeře, Polák Onelko zaostal o 0.86 vteřiny. Dalších pět setin ukrojil ze svého nejlepšího výkonu v sezoně Petr Svoboda, když v rozběhu zvládl 60 m překážek za 7.70. Ve finále se to svěřenci svého jmenovce Ludvíka nepodařilo zopakovat a za 7.72 skončil druhý. Podobně si počínal sprinter na hladké šedesátce Jan Veleba, jenž v prvním kole zaběhl letošní nejlepší český výkon 6.67, při finálovém závodě pak byl Maslákův tréninkový kolega o 8 setin pomalejší, což stačilo na čtvrté místo.

Mäki úspěšné i na 1500

Ve francouzském Mondeville pokořila minimum pro HME na patnáctistovce z dvojice běžkyň Kristiina Mäki, která přidala již druhé výkonnostní kritérium k již splněné trojce časem 4:15.12 a skončila třetí. Na sedmém místě finišující Dianě Mezuliáníkové naopak chybělo k potřebnému času 4:19 srazit ještě 43 setin. Lucie Koudelová při lepším z dvou běhů na 60 m př. zapsala čas 8.33.

Balner pátý

Dobrou formu na tyčkařském mítinku v německé Postupimi potvrdil Michal Balner, jenž zdolal 560 cm a skončil pátý. Vyhrál Polák Lisek s 580. Již v pátek závodily ženy, Jiřina Svobodová brala za 445 druhé místo.

Pavlíček ovládl půlku

Na mítink v Lucemburku vyrazila menší skupinka českých atletů. Matěj Pavlíček zvítězil na osmistovce v čase o pět setin pod 1:50, Jan Friš byl na patnáctistovce třetí s 3:48.09. Na "bednu" se dostaly také mladé čtvrtkařky, Zdeňka Seidlová skončila druhá za 54.76, Helena Jiranová třetí s 55.01.

Michal Procházka, foto: D. Kisialová