Čtvrté půlmaratonské tituly pro Kamínkovou i Pavlištu

sobota 16. dubna 2016
Republikový šampionát při vinařském půlmaratonu v Pardubicích ovládli Petra Kamínková a stejně jako před rokem Vít Pavlišta.

Petra Kamínková, která má doma z rozličných mistrovských tratí už desítky titulů, přidala při neúčasti loňské šampionky Sekyrové v ulicích „města perníku“ do sbírky svůj čtvrtý titul na poloviční maratonské distanci. „Jsem spokojená, že jsem vyhrála, i čas 1:17:31 je pěkný, jen jsem myslela, že se mi poběží líp,“ připustila zkušená, letos 43letá členka AK Olomouc, která před dvěma týdny absolvovala půlmaraton v Praze.

Stříbro putovalo rovněž na krk veteránky, Petra Pastorové se objevila o 42 vteřin za Kamínkovou v čase 1:18:13. „Mně se běželo skvěle, běhám teprve čtvrtý měsíc, takže si to náležitě užívám,“ uvedla členka MK Seitl Ostrava, která se trénuje sama. Z úspěšné obhajoby bronzu byla překvapená Dagmar Rychnovská. „Nepočítala jsem s medailí, jsem hodně spokojená, obzvlášť když tu měly mladší holky lepší časy,“ nechala se slyšet běžkyně oblékající dres Nového Města nad Metují (1:20:32).

Také mezi muži ve východočeské metropoli kraloval borec, který začátkem dubna běžel v Praze, Vít Pavlišta si pro zlato doběhl v čase 1:06:19. „S časem úplně spokojený nejsem, ale dnes nebyly podmínky na lepší. S vítězstvím jsem ale spokojený,“ uvedl 31letý člen Slovanu Liberec, který získal svůj čtvrtý půlmaratonský titul a také obhájil ten loňský. Nyní se chystá na pražský maraton, kde by rád zaútočil na olympijský limit.

Loňský bronz povýšil na stříbro Lukáš Olejníček. „Mám trochu hendikep, nejsem běžec na půlmaraton, mou tratí je stýpl. Takže za stříbro jsem rád, navíc je to osobák,“ uvedl k výkonu 1:07:07 člen Univerzita Brno. Že alespoň jedna medaile zůstane takzvaně doma, o to se zasloužil Pavel Dymák z pardubické Hvězdy v čase 1:07:31. „Chtěl jsem medaili, takže jsem spokojený,“ těšilo jej.

Ze spousty mladých lidí na startu doprovodného programu byla nadšená běžecká legenda Jarmila Kratochvílová.