Další rekordy v Barceloně
Šestá chodkyně ze středeční desítky potvrdila formu, kterou si do katalánské metropole přivezla. V rozběhu 1500 metrů si Anežka Drahotová časem 4:26.77 o vteřinu vylepšila osobní maximum, které zaběhla při extraligovém kole na Kladně. Na postup to však nestačilo, to by musela posunout své možnosti až pod 4:19. Anežka tak skončí 25.
Dobrou předbarcelonskou formu bohužel nepotvrdila Jana Sotáková, když stovku s překážkami zvládla za 14.09, nejpomalejším časem ze svých posledních deseti startů. Naopak lépe než 13.98 potřebných na semifinále běžela před MS šestkrát v řadě. V Barceloně tak uzavírá třetí desítku.
DNF – tedy „nedokončili“. Tak hovoří výsledková listina o štafetě sprinterů, která startovala ve složení Bakalár, Desenský, Jirka, Stromšík. Na finálovou osmičku by nicméně musela čtveřice vylepšit své letošní maximum o více než půlvteřinu.
Zlatí, stříbrní, bronzoví
Ozdobou večerního bloku byly 400 a 200 metrů juniorek, kde padly rekordy šampionátu. Čtvrtku si podmanila Američanka Ashley Spencerová za 50.50, jen těsně vše neskončilo doublem USA, vyrovnaný boj o stříbro totiž vyzněl pro Bairdovou z Guyany a nikoli pro Rockerovou. Dvoustovku ozdobila podobně suverénně Anthonique Strachanová z Baham, nu a časem 22.53 se nemusí ztratit ani v Londýně mezi dospělými. Ve stejném čase si zbylé cenné kovy rozdělily Američanky Ekponeová a Bryantová. Junioři měli na programu čtvrtku s překážkami: vítěze a šestého dělilo pouhých 56 setin. Titul vybojoval Američan Futch (50.24) před Japoncem Macumotou a Saúdským Arabem Salehem.
Dnešní medailový program otevřeli chodci. Pozici ze světového poháru stvrdil Eider Arévalo, jenž desítku prošel za 40:09.74. Za ním se do deseti vteřin srovnali Rus Ivanov i Číňan Kuan-jü Su. Výškařské medaile se brali za 224. Na zlato je stačilo zdolat Andreji Čurilovi z Běloruska napodruhé. Stříbro putovalo do Německa zásluhou Wendriche, bronz na Bahamy díky Ingrahamovi. V dálkařském sektoru rozhodoval o titul centimetr a hrál pro Britku Katarinu Johnson-Thompsonovou (681). Za druhou Němkou Malkusovou skončila třetí další Ostrovanka Sawyersová. V oštěpu kraloval Keshorn Walcott s 78.64 m, se zhruba metrovými odstupy následován Argentincem Toledem Jihoafričanem Moolmanem.