Další úspěšné dopoledne v Jeruzalémě
Lurdes Gloria Manuel zvolila v semifinále čtvrtky stejnou taktiku jako v rozběhu. Po volnějším úvodu své tempo stupňovala a postupně se dostala opět před všechny své soupeřky a v poklidu si doběhla pro postup z prvního místa. Časem 53.31 byla zase nejrychlejší závodnicí z celého startovního pole. Karolíně Mitanové už semifinále tolik nevyšlo, když se do cíle předklonila na sedmém místě v čase 55.56 a z Jeruzaléma si odveze 15. místo.
Finálovou účast budeme mít i na dvoustovce děvčat, a to zásluhou vítězky Evropského olympijského festivalu v Mariboru Terezie Táborské, která si poradila s ostrým postupovým klíčem 2+2 přímo z rozběhu po svém, když v něm obsadila druhé místo v čase 23.62, kterým zaostala za vlastním českým dorosteneckým rekordem jen o 7 setin a pro finále by se tak měla vyhnout nevýhodné vnitřní dráze. Nejrychlejšími časy se prezentovaly Maďarka Alexa Sulyán a Švédka Nora Lindahl (obě 23.35).
Velmi napínavou cestu do finále závodu na 3000 metrů překážek měli oba naši stýplaři. Mariána Dražana postihl 700 metrů před cílem pád, ovšem díky ukázkovému para kotoulu příliš ani neztratil kontakt, a nakonec si doběhl pro finálový postup z pátého místa v čase 9:14.46. Štěpán Kavan se po většinu svého rozběhu pohyboval na postupové osmé pozici. Dvě kola před cílem ale začal ztrácet kontakt s vedoucí sedmičkou a v závěrečném okruhu ho ještě atakoval italský soupeř. Štěpán se však vzepjal k rychlému finiši a cílem proběhl v podstatě v jedné rovině s dalšími osmi závodníky. Při našem reprezentantovi stála také trochu štěstěna, jelikož se do finále protlačil o jedinou setinu v čase 9:08.85.
Adéla Tkáčová vstupovala do druhého dne sedmiboje z průběžné desáté pozice. V dálkařském sektoru zaznamenala dva vyrovnané pokusy, přičemž delší z nich měřil 570 centimetrů, což znamenalo setrvání v TOP 10. V oštěpu pak hodila nejdále v poslední sérii, když brala body za výkon 42.28.
Z trojice našich reprezentantek se z rozběhu na 400 metrů překážek podařilo postoupit pouze jedné. Marina Kollár se dostala do semifinále jako úplně poslední díky času 60.13. Naopak Barboře Vaňkové chybělo s výkonem 60.21 k postupu osm setin a skončí osmnáctá. Ema Feilhauerová bohužel svůj rozběh nedokončila, když naběhla do sedmé překážky a do cíle se vůbec nedostala. Nejrychlejší závodnicí rozběhů byla Ukrajinka Olha Mashanienkova za 57.30.
Chlapcům se dařilo ve stejné disciplíně o něco lépe, jelikož oba dokázali postoupit do semifinále. Michal Haidelmeier finišoval ve svém rozběhu na třetí přímo postupové pozici v čase 51.99. Michal Rada je vůbec jedním z nejmladších účastníků celého šampionátu a do Jeruzaléma přijel hlavně na zkušenou. Proti výrazně starším soupeřům si ovšem vedl skvěle. Na přímý postup sice nedosáhl, ale čas 52.05 mu bohatě k postupu do semifinále také stačil.
Viktorie Ondrová patřila k hlavním favoritkám soutěže tyčkařek. V kvalifikaci ovšem zvládla pouze svojí základní výšku 380 centimetrů a na 390 již úspěšná nebyla. Překvapivě si tak ve finále nezazávodí. Na boj o cenné kovy přitom bylo potřeba skočit právě tuto hodnotu prvním pokusem. Oproti tomu příjemně překvapila stříbrná medailistka nedávného EYOFu Apolena Švábíková, když se napodruhé úspěšně přenesla přes rovné čtyři metry a poměrně hladce se kvalifikovala do finále.
Pouhých 34 centimetrů dělilo od postupu do finálové dvanáctky kladiváře Nicka Vránka. Ten zapsal nejdelší pokus hned v úvodní sérii, kdy jeho kladivo doletělo na 67.83. Ve své kvalifikační skupině obsadil osmé místo, což mu nedávalo moc nadějí. Ovšem v té druhé se neházelo tak daleko, a nakonec Nick skončil třinácté, první nepostupové pozici. Jediným kladivářem, kterému se podařilo pokořit přísný kvalifikační limit, byl favorizovaný Řek Angelus Mantzouranis (77.16).