Darren Campbell končí kariéru

středa 23. listopadu 2011
Britský sprinter Darren Campbell se chystá na konec kariéry.

Dvaatřicetiletý olympijský vítěz z Atén ve štafetě na 4x100 m ještě poběží na dnešním mítinku ve Falkirku a víkendové mezistátní utkání mezi atlety Británie, Ruska, Číny a USA by mělo být posledním v jeho sportovním životě.

"Udělal jsem pro svou zemi hodně a jsem na to extrémně pyšný. Ale život běží a já jsem připraven příští týden skončit," řekl Campbell, po olympijském vítězi v běhu na 100 metrů Linfordu Christiem, svém bývalém trenérovi, druhý nejúspěšnější sprinter britské historie.

Dvakrát vyhrál Hry britského společenství a na právě skončeném mistrovství Evropy v Göteborgu získal ve sprinterské štafetě svůj druhý evropský titul. Po vítězství však neběžel čestné kolečko se svým partnerem v týmu Dwainem Chambersem, kvůli jehož pozitivnímu dopingovému testu přišel o zlato z ME v Mnichově 2002. Campbell byl druhý na dvoustovce na olympiádě v Sydney a vyhrál titul na 100 metrů na ME v Budapešti 1998.