Desítka už je k mání
Nemohli jsme pochopitelně opomenout mladoboleslavskou rozlučku, která definitivně uzavřela sportovní kariéru fenomenálního oštěpaře Jana Železného. Slovo „sbohem“ však není na místě, třeba takové „na viděnou“ se hodí mnohem lépe. Populární sportovec totiž atletické kolbiště neopouští, jen se ze sektoru pro závodníky přesune za hrazení, kde bude vysílat pokyny na své právě závodící svěřence. V praxi to bude znamenat, že ho na domácích stadionech uvidíme mnohem častěji než v posledních letech. Pro fanoušky atletiky, a Jana Železného zvlášť, určitě dobrá zpráva.
Železný není ostatně sám, kdo takzvaně překročil na druhou stranu barikády a chopil se trenérského řemesla. Trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák se však kromě výchovy svých následovníků chce vlastního desetibojařského „kopyta“ ještě nějakou dobu přidržet a hodlá trénování jiných spojit s tréninkem sebe sama. Když k tomu připočteme ještě jeho aktivity v chystané taneční soutěži, studium na vysoké škole a tu a tam nějaké to předávání cen či otevírání stadionu, musí být všem jasné, že Tomáš Dvořák neví, kam by dříve skočil. Přesto našel ve svém hustě popsaném diáři skulinku a udělal si čas na obsáhlý rozhovor pro časopis Atletika. Dozvíte se v něm mimo jiné o jeho záměrech, co by novopečeného trenéra, ale i to, jak zvládá nástrahy „pekelně rychlé“ ča-čy.
Kromě zmíněného přinášíme v přední části časopisu reflektující atletické události rekapitulaci letošní sezony v nižších dospělých a mistrovských mládežnických soutěžích družstev, ohlížíme se za letošním ročníkem unikátního silničního závodu Běchovice-Praha a také za finále Corny středoškolského atletického poháru. Ze světa jsme si pak „vypůjčili“ osobnost podílníka jackpotu letošní Zlaté ligy a zpracovali vizitku amerického čtvrtkaře Jeremy Warinera.
V druhé polovině časopisu pak nechybějí tradiční seriály včetně odborných rad z pera metodiků, lékařů či výživových konzultantů. Jaroslav Brabec hodnotí trénink svého svěřence Petra Stehlíka a v historii přišel čas na další královskou disciplínu Emila Zátopka – běh na 10 000 metrů. A to ještě není všechno, další pozoruhodné informace naleznete v příloze. Vedle výsledků a statistiku si tak o váš zájem žádá srovnání techniky výškařek Hellebautové a Lalákové z pera Michala Pogányho či studie Josefa Faláře o využití psychologie ve sportu.
Dovolím si doufat, že budete s naší nabídkou spokojeni a až se měsíc s měsícem sejde a vy budete mít v kapse 35 korun, vyzvednete si v trafikách svůj výtisk časopisu Atletika. Bude sváteční, vždyť v tu dobu už budeme po vyhlášení Atleta roku znát krále letošní sezony. A nebo královnu?