„Doba bronzová“ pokračuje i na Eyofu, díky Vávrové

úterý 16. července 2013
Atletická výprava na evropské olympiádě mládeže v Utrechtu získala zásluhou sprinterky Vávrové první medaili. Její kolega Procházka byl osmý, finále vybojovala výškařka Hrubá.

Úvodní dva dny má za sebou atletický program při 12. Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF), který hostí od neděle nizozemský Utrecht. O první cenný kov pro královnu sportů se zasloužila Kateřina Vávrová, která hladce prošla dvěma koly stovky: vyhrála rozběh (12.03, vítr +2.7 m/s) i semifinále (12.05, +1.0), a přemožitelky našla až v boji o medaile v čase 12.12 vteřiny (+0.5), byly však jen dvě. Kateřina tak získal pro českou atletiku už osmý letošní bronz z vrcholné akce – čtyřikrát se tak stalo na HME, jednou při MS17 a dvakrát na ME22.

Do finále se probil také další sprinter na stovce Jáchym Procházka, skončil v něm osmý za 11.05 s. Účast mezi nejlepší dvanáctkou výškařek si pro čtvrteční program vysloužila čerstvá žákovská rekordmanka Michaela Hrubá, které stačilo zdolat 170 cm. Tři čtvrtě vteřiny potřebovala srazit Klára Kováříková, aby se podívala do finále osmistovky, takto jí po výkonu 2:16.81 min. patří konečná jedenáctá příčka. Dálkař Filip Navrátil se po kvalifikačních 590 umístí jako šestnáctý.

Michal Procházka, foto: olympic.cz