Ďurdiaková 19., Hlaváč 21.
V závodě žen na 35 kilometrů se vydala do odvážného úniku Indka Priyanka a na desátém kilometru činil její náskok na čele už téměř dvě a půl minuty. Za ní byla jedenáctičlenná skupinka pronásledovatelek na jejímž chvostu se držela i Tereza Ďurdiaková. Právě okolo mety 10 kilometru však začala s nejlepšími ztrácet kontakt. Jako první se vydala do stíhání indické závodnice Číňanka Maocuo Li. Náskok Priyanky mohutně stahovala, až se před ni kolem patnáctého kilometru dostala, což se následně dařilo i dalším závodnicím a Indka se postupně startovním polem propadala.
Na metě 20. kilometru byla Maocuo Li ve vedení a průběžně druhá Ekvádorka Glenda Morejónová na ni ztrácela 26 vteřin. Chodkyně z Jižní Ameriky si ovšem skvěle rozvrhla síly a během dalších čtyř kilometrů náskok Číňanky smazala a postupně se jí začala vzdalovat. Pohodlně si pak došla pro ománský primát v čase 2:48:33, čímž vytvořila základní rekord mistrovství, jelikož se tato trať šla v jeho rámci vůbec poprvé. Číňanka Maocuo Li s přehledem uhájila stříbrnou medaili za 2:50:56. Bronz putuje do Polska zásluhou Katarzyny Zdzieblové (2:51:48). Tereza Ďurdiaková prošla cílem jako devatenáctá za 3:12:21.
Týmová klání patřilo jednoznačně Ekvádorkám (12 bodů). Na stupně vítězů je pak doprovodily Španělky (28 bodů) a Číňanky (29 bodů).
Na mužské pětatřicítce se ujal tempa Slovák Miroslav Úradník a až do osmého kilometru byl ve vedení s mírným náskokem na všechny favority. Následně byl však dostižen a vedoucí skupina ho pohltila. V té už se bohužel nenacházel Vít Hlaváč. Úradník byl i na nadále velmi aktivní a v diktování tempa se střídal s čínskými a španělskými borci. Přibližně po jedné hodině a dvaceti minutách se slovenský reprezentant odhodlal k nástupu a pokusil se své soupeře setřást. To se mu však nepodařilo a přibližně patnáctičlenná vedoucí skupina byla opět pohromadě.
Dalším odvážlivcem, který zkusil favoritům uniknout, byl Fin Aleksi Ojala. Ovšem ani jeho nástup nebyl úspěšný. Následně za to vzal Švéd Perseus Karlström, kterému se přeci jen podařilo vedoucí skupinu roztrhat a jeho tempo dokázal v ten moment akceptovat pouze Španěl Alvaro Martin. Rozhodující okamžik v souboji o vítězství pak přišel na 32. kilometru, kdy se Karlström od svého soka odpoutal a vydal se vstříc triumfu, který také v čase 2:36:14 dokonal. Tímto výkonem také stanovil hodnotu rekordu šampionátu. Martin si došel pro stříbro za 2:36:56 a úspěšný španělský den dovršil bronzový Miguel Angel Lopez (2:37:27). Vít Hlaváč dokončil závod na 21. místě v čase 2:43:14.
Soutěž týmů ovládli celkem jednoznačně Španělé (16 bodů) před Čínou (29 bodů) a Německem (48 bodů).
Závod mužů na 20 kilometrů byl bez české účasti a stal se kořistí japonských chodců. Zvítězil Toshikazu Yamanishi v čase 1:22:59 před svým krajanem Kokim Ikedou (1:23:29). Jako třetí finišoval Keňan Samuel Gathimba (1:23:52). V soutěži týmů vyhráli Ekvádorci (25 bodů) před Japonskem (26 bodů) a Čínou (45 bodů).