Gratulujeme trenérce Jílkové k životnímu jubileu

pondělí 28. července 2003
V den příletu české výpravy z ME juniorů oslaví zasloužilá trenérka sprinterů Jana Jílková významné životní jubileum.

Slavná trenérka se narodila před šedesáti lety v Libušíně jako Jana Šimková. Od dětství byla aktivní atletkou, věnovala se sprinterským disciplínám a skoku dalekému. Během své závodní činnosti byla zvolena miss atletiky. Od roku 1969 vykonává funkci trenérky, nejprve ve Slavoji Stará Boleslav, později v USK Praha, kde působí dodnes. Mezi její významné svěřence patří například juniorská mistryně Evropy a evropská šampionka do 22 let Hana Benešová či mistři republiky Martin Duda, Radek Řechka, Zuzana Bergrová Lucie Martincová.

Posledně jmenované před týdnem na mistrovství Evropy do 22 let jen těsně unikla účast ve finále na 100 m překážek. Zuzana Bergrová už v této sezoně reprezentovala Českou republiku na Evropském poháru ve Velenje a na juniorském ME. V Tampere před dvěma dny sahala po medaili v závodě na 400 m překážek, kde nakonec obsadila čtvrtou pozici těsně za další českou reprezentantkou Hejnovou. Jana Jílková v současné době pracuje v USK Praha s patnáctičlennou skupinou sprinterů. V její trenérské činnosti jí přejeme ještě mnoho úspěchů.