Hotel s českými běžci v Edinburghu byl evakuován

neděle 14. prosince 2003
Závodům na ME v krosu za příjemného podzimního počasí předcházelo nedobrovolné narušení spánku českých reprezentantů.

Noční evakuace hotelu
Jedenáctičlennou výpravu České republiky zasáhla v noci před soutěžním dnem 10. mistrovství Evropy v krosu nepříjemná událost. V hotelu Holiday Inn v centru Edinburghu, kde byli Češi ubytováni, se ve 2:10 hodin rozezvučelo poplašné zařízení. Kvůli podezření z požáru v budově byl celý hotel evakuován. „Naštěstí se poplach ukázal jako planý, čtyři minuty po půl třetí jsme se vrátili zpět do svých pokojů,“ přiblížil události vedoucí české výpravy v Edinburghu Libor Varhaník. Necelou půlhodinu strávili čeští reprezentanti v chladném počasí na parkovišti před hotelem.

Kreisinger v širší evropské špičce
Nejlépe ze všech sedmi reprezentantů v barvách ČR se z nočního dobrodružství vzpamatoval Jan Kreisinger, který v závodě juniorů na 10. ME v krosu skončil třiadvacátý. V soutěži družstev pak junioři ve složení Kreisinger, Bednář, Málek, Janoušek obsadili 12. pozici. „Hned po startu se závod rozběhl pomaleji, než jsem čekal. Připadalo mi, že se jen tak kluše,“ komentoval Kreisinger své dojmy ze začátku závodu na 6595 m, jehož nejdůležitější momenty z pohledu českého borce přišly zřejmě ve druhém okruhu. „Měl jsem tam krizi, vůbec mi to neběželo,“ uvedl Kreisinger. Ve druhé polovině trati už se devatenáctiletý běžec „dostal do závodu“ a doběhl si pro solidní umístění. „Hodně hrály roli lokty, jsem celý otlučený,“ popsal náročnost závodu nejlepší český junior.

Výsledky českých závodníků podle očekávání
Většina českých reprezentantů v Edinburghu skončila v hloubi startovního pole, nejlepších výsledků dosáhli junioři Jan Kreisinger a Tomáš Bednář, kteří obsadili 23., respektive 31. příčku. Do padesátky se vešla ještě Jana Bilková v soutěži žen, když doběhla jednačtyřicátá. David Gerych mezi muži skončil na 55., juniorka Lucie Křížová na 61. místě. Na konci osmé desítky konečného pořadí figurují junioři Michal Málek (77.) a Václav Janoušek (79.). „S výsledkem českých závodníků nejsem nespokojen, úspěchem by však bylo umístění některého z nich v první dvacítce,“ stručně shrnul vystoupení reprezentantů ČR na mistrovství Evropy v krosu Libor Varhaník. Na loňském šampionátu vyslala Česká republika jen po jednom závodníkovi v kategoriích mužů a žen. Tomáš Krutský skončil pětatřicátý a Jana Biolková čtyřicátá čtvrtá.

Podrobné informace k ME v krosu naleznete v rubrice ZAOSTŘENO NA...