Jaroslav Bába vytvořil národní juniorský rekord

pondělí 16. června 2003
Řada českých reprezentantů o víkendu startovala na mítincích na evropském kontinentu.

Do světové formy se vrací junior Jaroslav Bába, který v soutěži výškařů ve francouzském Lille našel přemožitele pouze v úřadujícím mistru světa Rybakovovi z Ruska. Osmnáctiletý závodník SSK Vítkovice v Lille překonal 230 cm, poprvé ve své kariéře pod otevřeným nebem. Tímto výkonem Bába zároveň vytvořil juniorský národní rekord. Už ve čtvrtek při Zlaté tretře v Ostravě výšku 230 cm atakoval, ale třikrát neuspěl. Se svým výkonem z Lille vítkovický atlet aktuálně figuruje na 7. místě světových tabulek. Další český reprezentant Tomáš Janků v Lille obsadil osmé místo za 227 cm.

Šestý muž halového MS v Birminghamu vyrovnal letošní osobní maximum z 2. kola Česká spořitelna extraligy v Kladně, kde Jaroslava Bábu porazil.
Starší z bratrů Jan Janků o víkendu startoval v německém Langenu a výkonem 224 cm skončil třetí. Zvítězil ukrajinský výškař Sokolovskij, který se překonáním laťky ve výšce 233 cm zařadil na 2. místo letošních světových tabulek.

Kusočinski memorial přinesl úspěch pro české vrhače Petra StehlíkaVladimíru Rackovou, kteří se umístili na pomyslných medailových příčkách. Koulař pražské Dukly skončil výkonem 19,69 m druhý, stejně tak jako Racková, jež poslala disk do vzdálenosti 59,30 m. Sprinter Jiří Vojtík se na dvoustovce opět dostal pod 21 vteřin (20,90), což mu vyneslo čtvrtou příčku. Šestí skončili čerstvý "limitář" pro ME do 22 let, dálkař Petr Lampart, který dolétl na 762 cm, a výškařka Barbora Laláková za 183 cm. Ke splnění limitu pro účast na evropském šampionátu do 22 let v Bydhošti potřebuje Laláková ještě čtyři centimetry přidat.