Motolské jamky pro Vrabcovou a Krupičku

neděle 1. listopadu 2015
V golfovém areálu Golf Klubu Praha v pražském Motole proběhl pátý ročník Motolských jamek, který byl zároveň finálovým závodem běžeckého seriálu Salomon Trial Running Cup.

Závod, který byl též generálkou na republikový krosový šampionát, který se zde bude konat příští rok, opět přitáhl na start zajímavá jména, a proto bylo o atraktivitu závodů postaráno. V krásném podzimním počasí padnul i jeden traťový rekord.

V závodě žen totiž jasně dominovala královna podzimních běžeckých závodů Eva Nývltová. Ta za sebou nechala nejbližší soupeřku o více než dvě minuty. Navíc proběhla cílem v čase 28:18, čímž překonala loňský traťový rekord Pavly Schorné-Matyášové o jednu minutu a osm vteřin. Potvrdila tak, že neumí běhat pouze silniční závody, ale že si poradí i s krosem. Přitom se tato lyžařka specialistka teprve v sobotu vrátila z šestnáctidenního soustředění v rakouském Dachsteinu. Pro druhé místo si doběhla juniorská stříbrná medailistka za MS v běhu do vrchu Michaela Stránská v čase 30:39 a bronzovou příčku obsadila Pavla Zahálková za 31:54.

V závodě mužů traťový rekord 25:19 Milana Kocourka z minulého roku odolal. Vítězem osmikilometrového závodu se stal velezkušený Robert Krupička, když proťal cílovou pásku v čase 25:47. O pouhé dvě vteřiny za ním zaostal Ondřej Fejfar (25:49). S lehkým odstupem finišoval Jiří Homoláč za 25:53, který se teprve před pár dny vrátil z tréninkového kempu v italském Melagu. Těsně pod stupni vítězů pak zůstal vítěz letošních Běchovic Jakub Zemaník z Vítkovic (26:10) a první pětku uzavíral Lukáš Kučera z Brna (26:23). Možná trošku za očekáváním zůstal sedmý Vít Pavlišta (26:56), který předvedl strhující souboj s naší někdejší stýplařskou jedničkou Davidem Gerychem, který skončil osmý (26:57).