Druhé dopoledne v Limě přineslo čtyři postupy
Daniel Marák se na mistrovství světa kvalifikoval na poslední chvíli a chtěl dokázat, že si nominaci zasloužil. Z rozběhů na 3000 metrů překážek postupovalo stejně jako v případě děvčat osm nejrychlejších závodníků. Daniel se v první polovině závodu držel ve středu startovního pole a snažil se hlídat postupové pozice, ale krátce před druhým kilometrem začal ztrácet kontakt. Doménou našich stýplařů ovšem bývají poslední dobou silné závěry, a ten předvedl i Marák, a nakonec postoupil do finále ze sedmého místa v čase 9:01.43. Keňan Matthew Kosgei potvrdil svou kvalitu parádním časem 8:24.64.
V deváté dráze závěrečného šestého rozběhu na 400 metrů překážek zaklekla do bloků Nina Radová. Dorosteneckou mistryni Evropy čekala premiérová konfrontace se světovou špičkou, a ještě o jednu věkovou kategorii výše. Na dráze to však vůbec nebylo znát. Nina sice měla vlažnější úvod, ale o to více sil jí zbylo oproti soupeřkám v cílové rovince a doběhla si v klidu pro přímý postup do semifinále z druhého místa v čase 59.14. Nejrychlejší rozběhový čas 57.85 měla na svědomí Michelle Smith z Amerických Panenských ostrovů.
O několik minut později odstartoval také z deváté dráhy do svého rozběhu na stejné distanci Michal Rada. Ten už od začátku přebíhal překážky jako první a byl naprosto suverénní. Po přechodu té poslední si pak mohl dovolit pošetřit síly a doklusal do cíle v čase 52.26. Všechny své soupeře nechal za sebou. Semifinále obou závodů na 400 metrů překážek je na programu pozítří. Nejrychlejším mužem rozběhů byl finský reprezentant Antti Sainio za 51.19.
Třetí hladký postup ze závodů na jeden okruh obstarala na hladké čtvrtce Lurdes Gloria Manuel. Ta je držitelkou vůbec nejkvalitnějšího sezónního maxima ze všech závodnic, které v Limě startují a svou převahu ukázala i při úvodním vystoupení na Estadio Atletico de la Videna. Průběh celého závodu si zkušeně kontrolovala a nikam se nehnala. Cílem proběhla jako druhá v čase 52.76 jen tři setiny za Kanaďankou Diannou Proctor. Pošetřila tak potřebné síly pro semifinále, které ji čeká už v rámci dnešního odpoledního bloku. Nejrychleji běžela Nigerijka Ella Onojuvwevwo za 52.19.
Adéla Tkáčová vstupovala do druhého dne soutěže sedmibojařek jako čtvrtá žena průběžného pořadí se ztrátou 34 bodů na bronzovou Australanku Miu Scerri. V dálce sice zaznamenala naše reprezentantka tři vyrovnané skoky, ale s výkonem 549 centimetrů určitě spokojena nebyla. Čtvrté místo udržela, ale její ztráta na zmiňovanou Australanku narostla už téměř na 190 bodů. Adéla Hanáková figurovala po úvodním dni na patnácté pozici. V dálce zapsala nejlépe 522 centimetrů, což na žádný posun v pořadí nestačilo.
Pokud se chtěla udržet Adéla v boji o cenné kovy, potřebovala uspět v oštěpu, jelikož právě u Australanka je tato disciplína slabinou. Ani výkon z šesté disciplíny 40.93 ji zrovna nepotěšil, přesto ztenčila náskok na Scerri před závěrečnou osmistovkou na 38 bodů, což je na půlce přibližně třívteřinový rozdíl. Po oštěpu si o dvě příčky polepšila Adéla Hanáková, jejíž náčiní dolétlo na 42.88. Ve vedení je nadále chorvatská favoritka Jana Koščak.