Nejúspěšnější výpravou Francie
V maratonu žen získaly zlato dokonce dvě Francouzky, v „mrtvém závodě“ se o ně podělily Celine Cormeraisová a Elena Fetizonová. Maročané sbíraly cenné kovy zejména na středních a dlouhých tratích, celkem si připsali na konto jedenáct zlatých úspěchů.
Ve dvou případech se maročtí vytrvalci postarali o změnu rekordní listiny Her. Letos dvojnásobná vítězka Zhor El Kamchová vyhrála na trati 10 000 metrů v čase 33:41.28, maratonec Rachid Kasri zaběhl nejlepší čas historie 2:17.03. Výsledková listina registrovala šestnáct překonaných národních rekordů, nejčastěji (šestkrát) v týmu domácího Nigeru.
Zlatý double v individuálních disciplínách se podařil pěti atletům. El Kamchová zvítězila na obou vytrvaleckých tratích na dráze, další Maročané Seltana Ait Hammouová a Yassine Bensghir kralovali na 800 a 1500 m, dvoustovku a čtvrtku vyhrála čadská reprezentantka Nadjina Kaltoumaová a francouzský vrhač Yves Niaré se prosadil v kouli a disku.
Nejpočetnější atletický tým přivezla do Niamey Francie, v jejímž dresu se představilo 68 závodníků. O třináct jmen méně měli na soupisce Maročané. Kanadský celek složený ze zástupců národního týmu a družstev provincií Quebec a New Brunswick čítal 52 kanadských atletů, osmačtyřicet atletů hájilo barvy Kamerunu. Více než dvacet reprezentantů poslali do boje ještě Guinea (23) a domácí Niger (21).
Nejúspěšnější atletickou výpravou se stala Francie, která ve 44 disciplínách nasbírala devětatřicet medailí, z toho osmnáct zlatých. Maročtí reprezentanti vystoupili na nejvyšší stupínek jedenáctkrát a celkem si odvážejí 31 cenných kovů. Devět medailí vybojovala Kanada, když se zlaté medaile radovala třikrát. Po dvou titulech mají na svém kontě Pobřeží slonoviny, Čad, Rumunsko a Burkina Faso.