Thiam má nakročeno k třetímu olympijskému titulu
V pozici vedoucí závodnice vstoupila do druhého soutěžního dne sedmiboje Britka Katarina Johnson-Thompson, která měla náskok 48 bodů na belgickou obhájkyni posledních dvou olympijských titulů Nafissatou Thiam. Po dálce se toho příliš nezměnilo, jelikož se obě závodnice vešli do jednoho centimetru. Díky povedeným dálkařským vystoupením se výrazně posunuly po pěti disciplínách průběžně třetí Noor Vidts z Belgie a Švýcarka Annik Kälin.
Po oštěpu se pořadí na čele změnilo, jelikož Nafissatou Thiam potvrdila, že jde o její silnou disciplínu, když získala velký bodový přísun za výkon 54.04 a před závěrečnou osmistovku má na druhou Katarinu Johnson-Thompson 129 bodů. V boji o bronz jsou ve hře ještě tři závodnice, a to Noor Vidts, Annik Kälin a Anna Hall, která je suverénně nejlepší běžkyní z celého startovního pole.
V rozbězích na 4x400 metrů žen byly jasně nejrychlejší Američanky v čase 3:21.44. Naopak jejich reprezentační kolegové měli překvapivě s postupem plné ruce práce. První úsek se totiž hrubě nepodařil šestnáctiletému mladíčkovi Quincy Wilsonovi, který nabral třívteřinovou ztrátu na čelo. Jeho parťáci však soupeře dohnali a ve finále tak Spojené státy chybět nebudou. Letošním nejlepším světovým výkonem 2:57.76 se blýskla štafeta Botswany, kterou rozbíhal Letsile Tebogo.
Mužská půlka se letos běhá neskutečně rychle, což bylo vidět například i v posledním ze tří semifinálových běhů, kdy Eliottovi Crestanovi z Belgie nestačil na postup do finále ani výkon 1:43.72. nejrychlejší byl Keňan Emmanuel Wanyonyi za 1:43.72.
Nejhodnotnější semifinálový čas na stovce překážek 12.34 zaznamenala Američanka Alaysha Johnson. Pod 12.40 se dostaly i obhájkyně titulu Jasmine Camacho-Quinn z Portorika (12.35) a další sprinterka ze Spojených států Grace Stark (12.39). Naopak finále se bude muset obejít bez světové rekordmanky Tobi Amusan. Ta hodně zaspala na startu a čas 12.55 jí k postupu nestačil.