Olomouckou dvacítku ovládli Buziaková a Tomala

neděle 31. března 2013
DOPLNĚNO FOTO - Mítink evropského okruhu v hanácké metropoli patřil polským chodcům. Lucie Pelantová byla v hlavním závodě třetí, na poloviční vzdálenosti zvítězil Ondřej Motl.

Nadvláda našich severních sousedů byla patrná zejména v mužské kategorii, kde jim patřila čtyři z prvních pěti míst. Jediný, kdo jejich blok dokázala narušit, byl slovenský chodec Tóth. I on ovšem ztratil na Dawida Tomalu 1:20 min., Polák vyhrál za 1:20:30, což ho aktuálně řadí na pátou pozici v Evropě. Třetí příčku bral s odstupem necelých dvou minut jeho oddílový kolega z Katovic Brzozowski. Domácí chodci se mezi nejlepší nevešli, Karel Ketner byl 15.

Jeho protějšek jako úřadující mistryně republiky Lucie Pelantová sice na Olomoucké dvacítce neobhájila loňské vítězství, bylo z toho ovšem třetí místo za solidní čas 1:34:13. Nad všemi závodnicemi čněla Polka Paulina Buziaková, která po výkonu 1:31:43 předčila nejbližší soupeřku Litevku Virbalyteovou takřka o minutu a půl.

Na doplňkové (souběžně konané) desítce dosáhla nejlepšího času 45:30 Polka Agnieszka Swarnogová, jen o vteřinu pomalejší byl český junior Ondřej Motl. Jeho vrstevnice Adéla Frydrychová byla s 52:22 čtvrtou „ženou“ v pořadí.