Plzeňská Škodovka vybojovala bronz na DNA v Portugalsku

pondělí 23. září 2024
Portugalský Pombal hostil třetí ročník mezinárodního utkání DNA Clash of the Clubs. Ani tentokrát nechyběla plzeňská Škodovka, která vybojovala v tomto klání třetí místo.

Projekt DNA (Dynamická atletika) přišel už s několika formáty soutěží a nejvíce se zatím uchytilo utkání Clash of the Clubs. Jak název napovídá, jedná se o soutěž mezi atletickými oddíly a bojují proti sobě atleti a atletky kategorie do 20 let. První vydání hostil španělský Castellon v roce 2022. Loni závod proběhl v Římě a letos se přesunul do portugalského města Pombal.

Formát zůstává stejný, jako tomu bylo v minulém roce. Soutěžilo 12 týmů z 11 zemí. Každý z nich mohl čítat maximálně 18 atletů a atletek a závodilo se ve dvanácti disciplínách, přičemž o celkovém pořadí rozhodovala závěrečná stíhací štafeta.

AK Škoda Plzeň zatím nechyběla ani při jednom ze tří ročníků. V Castellonu vystoupali plzeňští na bronzový stupínek. Loni v Římě pak obsadili páté místo. V sobotu byla na programu dvě kvalifikační utkání. V každém z nich se utkalo šest družstev. Plzeňští vbíhali do stíhací štafety z druhého místa a cílem nakonec proběhli jako první, díky čemuž s přehledem postoupili do nedělního finále A.

V něm už byla situace složitější. Jednou z hlavních opor týmu byla čtrnáctá žena sedmiboje na MSJ v Limě Adéla Hanáková, která vybojovala pro Plzeň dvě druhá místa. V závěrečné stíhačce se dlouho Škodovka držela mimo medailové příčky, ale díky skvělému závěrečnému úseku se vytáhla na konečnou bronzovou pozici. Zopakovala tak svůj úspěch z roku 2022. Zvítězil dánský klub Sparta Atletik Loeb před obhájci vítězství z loňského roku španělským SK Elite Sport Castellon. Oba týmy si tak prohodily oproti minulé sezóně pořadí.