Pohybová gramotnost – Atletika hravě pro celou rodinu 2023/2024
Po úspěšných předchozích ročnících plánujeme opět rozšířit projekt v roce 2023/2024 o další oddíly. Ve vybraných oddílech/klubech proběhnou min. 3 společné tréninky rodičů s dětmi, které vyvrcholí soutěžním sportovním odpolednem. Aktivní rodiny se budou moci zapojit i do volnočasové aktivity, tj. naučí se, jak společně jednoduše sportovat/atletit.
Co musíte udělat, abyste se zapojili
do projektu Atletika hravě pro celou rodinu?
- přihlásit oddíl/klub do projektu – viz formulář níže
- pokud budete vybráni, je povinná účast zástupce oddílu/klubu (1 osoby, nejlépe trenér přípravek) na online školení ve středu 15. 11. 2023 ve 20:00 hod.
- uspořádat 3 společné tréninky rodičů s jejich dětmi (prosinec 2023 až červen 2024) a jedno soutěžní sportovní odpoledne (květen 2024 / září 2024)
- mininální počet zúčastněných rodin: 15
- určit oddílového garanta projektu pro komunikaci s rodiči během celého rodinného atletění a zároveň komunikaci s ČAS – nutno mj. zaslat zprávy z jednotlivých tréninků a soutěžní akce
Jakou získáte podporu?
- online
vyškolení zástupců oddílu
- finanční podporu 5 000 Kč (odměna pro garanta, podpora realizace tréninků a
soutěžní akce)
- metodiku a tiskoviny (brožurky, diplomy, medaile, závodní kartičky)
- drobné dárky na soutěžní akci
- materiální vybavení (sportovní pomůcky)
Závazné termíny
11.–27. 10.
2023 přihlašování do projektu
30.–31.10. 2023 výběr a
zveřejnění vybraných oddílů/klubů
15. 11. 2023 online školení zástupců z vybraných oddílů/klubů
říjen 2024 zhodnocení projektu
Žádosti zasílejte na formuláři, který naleznete ZDE.
V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na koordinátorku projektu Pohybové gramotnosti
Petru Sýkorovou, email: psykorova@atletika.cz, mobil: 702 167 778
O projektu
„Pohybová gramotnost“ - Atletika pro celou rodinu je projekt Českého atletického svazu (ČAS), ve kterém je propojena aktivita dětí s aktivitami rodičů. Pro zdravý vývoj a získání běžných pohybových dovedností výborně funguje jako motivace a inspirace aktivita rodičů, kteří „jdou příkladem“ a jsou vzorem pro cílovou skupinu projektu.
Cíl projektu: Primárním cílem projektu je zvýšit pohybovou gramotnost u dětí a jejich rodičů. Cílem je dovést rodiče a jejich děti k zodpovědnosti za své zdraví a naučit je, jak správným a pravidelným pohybem působit příznivě na kvalitu svého života. Vedlejším cílem a přidanou hodnotou projektu je i napomáhání ke zlepšení a utužení mezilidských vztahů v rodině, která bude spolu trávit více času sportem.