Pospíšilová navázala na svůj osobní rekord z Halle

neděle 1. června 2003
Svůj druhý start v letošní sezoně proměnila diskařka Věra Pospíšilová ve vítězství.
Pospíšilová vítězně v Hengelu
V neděli se prosaila na mítinku kategorie IAAF Grand Prix I, kde se sešla silná konkurence. Mezi největší favoritky patřily mistryně světa Natalja Sadovová z Ruska a běloruská závodnice Irina Jatčenková, která získala bronz na olympijských hrách v Sydney. Pospíšilová předvedla nejdelší pokus ve druhé sérii, kdy poslala disk do vzdálenosti 63,61 m. Potvrdila tak vynikající formu, jíž prokázala už minulý týden v německém Halle, kde si vytvořila osobní rekord výkonem 64,43 m. V Hengelu přitom nebyly ideální diskařské podmínky, protože foukal nepříjemný vítr.

Druhou pozici v Hengelu obsadila Běloruska Jatčenková, když za vítěznou Pospíšilovou zaostala pouhé tři centimetry. Třetí místo patří Rusce Sadovové (62,85 m), která vyhrála právě na mítinku v Halle. Ruská a česká závodnice si tedy v Hengelu svá umístění prohodily.

Svým čerstvým osobním rekordem 64,43 m Pospíšilová figuruje aktuálně na 6. místě letošních světových tabulek. Výkonem z Hengela 63,61 m čtyřiadvacetiletá svěřenkyně trenéra Šilhavého znovu překonala hodnotu A-limitu pro účast na mistrovství světa v Paříži (63,40 m).

Šuldesová třetí v Kalamátě
Velmi dobrý návrat na atletické ovály se povedl mílařce Andree Šuldesové. Před týdnem se ve své premiéře po mateřské přestávce představila v PMEZ ve Valencii. Vynikajícím výkonem v běhu na 3000 m vybojovala pro svůj tým USK Praha 2. místo. V neděli 1. června v řecké Kalamátě pak třicetiletá závodnice startovala na své oblíbené trati 1500 m. Solidním časem 4:13,74 skončila třetí a vytvořila český výkon roku. Nejlepším časem české závodnice na 1500 m v roce 2002 byl výkon Renaty Hoppové 4:10,42.