Představení TOP 10 atleta: Tomáš Staněk

čtvrtek 26. října 2023
Ani v této atletické sezóně nevyšel Tomáš Staněk medailově naprázdno, když vybojoval na halovém mistrovství Evropy stříbrnou medaili.

Tomáš se v průběhu celého roku prezentoval stabilní formou na špičkové úrovni. V hale se dostal hned pětkrát za 21 metrů. V kvalifikaci HME se sice trápil, nicméně ve finále se hned druhým pokusem přiblížil dvaadvacetimetrové hranici a výkonem 21.90 si zajistil kontinentální stříbro za Italem Zanem Weirem. Jednalo se už o jeho čtvrtou medaili z halových evropských šampionátů v řadě.

V průběhu letní sezóny závodil svěřenec Petra Stehlíka pravidelně na mítincích Diamantové ligy. Nejlépe se umístil ve Florencii, kde skončil třetí za 21.64 a od jeho premiérového primátu v rámci tohoto seriálu ho dělilo pouhých devět centimetrů. Celkovém hodnocení pak skončil sedmý a těsně mu uniklo finále v Eugene. Do finálového klání se bohužel neprobojoval ani na mistrovství světa v Budapešti, kde mu výkon 20.41 stačil na šestnácté místo. Sezónní maximum 21.77 zaznamenal při mítinku v Domažlicích.

Tomáš je v desítce atleta už pošesté, přičemž v posledních třech letech bral v rámci ankety vždy pomyslný bronz.