Procházková 5. Králová, Krchová a Sekanová v elitní osmičce
Prozatím nejlepší český výsledek, tedy páté místo desetibojaře Marka Lukáše, vyrovnala sprinterka Barbora Procházková. Ta si ve finále dvoustovky doběhla pro čas 23.78, což stačilo právě na toto umístění. Na bronzovou medaili ji scházelo 31 setin. "Neskutečně jsme si to zde užila. Ve třech dnech jsem absolvovala šest startů. Bylo to naprosto šílené a krásné zároveň. S trenérem jsme tvořili skvělý tým a chci mu moc poděkovat. Líbí se mi i atmosféra v našem týmu. Všichni se navzájem podporujeme. Před univerziádou bych nevěřila, že zde budu pátá na dvoustovce," neskrývala nadšení. Univerzitní šampionkou se stala Italka Irene Siragusaová, která jako jedina stlačila svůj čas pod třiadvacet vteřin, když proběhla cílem za 22.96, což pro ni znamenalo vylepšení osobního rekordu. Stříbro vybojovala Lotyška Gunta Latiseva Cudareová za 23.15. Bronz putuje také do Itálie zasluhou Anny Bongiorniové (23.47).
Na třetí univerziádě za sebou se dokázala kladivářka Tereza Králová umístit mezi elitní osmičkou. V dnešním finále dokázala hodit nejlépe hned v první sérii, když její kladivo dolétlo na 65.06, následovaly čtyři přešlapy a v závěrečné sérii již nedokázala přidat. V celkovém pořadí tak obsadila osmé místo. "Bohužel mě trápily trávící potíže, které jsem cítila již včera při vzpíraní. Sice jsem zvládla první zajišťovací pokus, ale když jsem do toho chtěla jít naplno, tak mě tělo vůbec neposlouchalo. Přijela jsem se skvělou formou, která bohužel každým dnem stále více odcházela, ale osmé místo je super a medaile visela hodně vysoko," uznala. Kvalitní závod opanovala Polka Malwina Kopronová, která triumfovala v novém rekordu univerzitních šampionátů 76.85. Stříbro brala Běloruska Hanna Malyščiková za 74.93. Na bronzový stupínek vystoupá další zastupkyně polské kladivářské školy Joanna Fiodorowová (71.33).
Závod na 3000 metrů překážek měl rovnou finále a startovaly v něm i dvě české závodnice. Lepšího umístění dosáhla Eva Krchová , když doběhla sedmá v čase 10:13.12. Hned o příčku za ní finišovala Lucie Sekanová, které časomíra ukázala 10:19.38. "S umístěním jsem spokojená. Čas se v těch složitých podmínkách, které panovaly, hodnotit nedá. Kdo to v nich nejlépe zvládl, ten uspěl. Navíc jsem po Londýně měla problémy s nohou, což mělo za následek desetidenní tréninkovou pauzu," zhodnotila. Z univerzitního zlata se radovala Turkyně Tugba Guvencová (9:51.27)
V rozbězích na 800 metrů startovali hned dva čeští reprezentanti. V tom čtvrtém běžel Filip Šnejdr. Svěřenec trenéra Petra Novotného finišoval na třetím přímo postupovém místě v čase 1:51.40. "První kolo se šlo pomalu. Zrychlili jsme až zhruba 200 metrů před cílem. V poslední stovce už jsem si jen hlídal třetí postupové místo. Naštěstí se nikdo nezbláznil, tak jsem mohl běžet uvolněně, takže to šlo celkem hladce. Zítra už očekávám rychlejší závod," vzkázal. Hned v tom dalším rozběhu usiloval o postup do dalšího kola Lukáš Hodboď. Ten sice nedoběhl na přímo postupové pozici, ale čas 1:51.17 mu účast v semifinále také stačil. "Běželo se mi dobře. Na pětistovce jsem se nechal zavřít, snažil jsem se obíhat a vytlačili mě až do čtvrté dráhy, což mi pak v závěru chybělo na přímý postup," řekl. Nejrychlejší rozběhové časy zaznamenali Brit James Sydney Bowness a Francouz Baptiste Mischler (1:50.49).
Svůj běžecký dvojboj zahájila Kristiina Mäki. Začala v rozbězích patnáctky, kde si v čase 4:19.86 doběhla pro třetí místo a přímý postup do finále. "Závod byl až na pár kolizí v jeho průběhu celkem v pohodě. Těší mě, že jsem pošetřila síly na další dny. Moc se těším na obě finále, už proto, že se poběží večer, kdy není takové vedro, jako zde bývá v průběhu dopoledne," uvedla. Ve vyrovnaném startovním poli si připsala nejlepší čas Natalie Evangelidouová z Kypru (4:18.49).
V rozbězích na stodesítce překážek zaklekl do bloků Václav Sedlák, jenž se v tom svém umístil na čtvrté příčce, což sice nestačilo na přímý postup, ale výkonem 14.35 se kvalifikoval časem. "Cítil jsem se skvěle, ale při závodu panovaly složité podmínky. Je tu opravdu velké horko a fouká nárazový protivítr, takže se neběhly nějak extra rychlé časy. Po technické stránce jsem začal dobře, ale pak jsem se právě díky větru dostal do záklonu, což mě stálo tak desetinu až dvě než jsem se dostal zpět do správné pozice. Očekávám, že i zítra to bude boj s větrem a postoupí tí, kteří udělají nejméně chyb," zhodnotil. Nejrychleji z všech rozběhů běžel domácí Čen Kuei Ru (13.74). Hned za ním byl hlavní favorit Maďar Bálazs Baji (13.84).
Jedinečný univerzitní rekord padl ve finále oštěpařů, kde se v závěrečné sérii podařilo domácímu Čao-Tsun Chengovi poslat oštěp do vzdálenosti 91.36. V letošních světových tabulkách se tak zařadil na třetí místo za německou dvojici Johannes Vetter a Thomas Röhler. Zaskvěl se i stříbrný Andreas Hoffman, kterému se posledním pokusem podařilo hodit 91.07 a poprvé v kariéře se dostal přes devadesát metrů.
Chodeckými šampiony na trati 20 kilometrů se stali Ukrajinka Inna Kašinová (1:39.44) a Japonec Toshikazu Yamanishi (1:27.30). Na stovce překážek kralovala Nadine Visserová za 12.98. Črvrtku překážek opanoval Dominikánec Juander Santos (48.65). Nejrychlejším dvoustovkařem se stal Francouz Jeffrey John (20.93). V tyčkařském sektoru brala titul Běloruska Iryna Žuková za 440 centimetrů.