Procházková přepisovala na Strahově historické tabulky

sobota 14. ledna 2017
V hale na pražském Strahově proběhly první veřejné závody. Svou formu testovali i někteří naši reprezentanti. Zazářila zejména sprinterka Barbora Procházková.

Procházková dokázala totiž časem 17.69 vylepšit nejlepší český halový výkon Denisy Rosolové z roku 2014. K tomu ještě přidala při svém druhém startu 17.79. "Je to něco neuvěřitelného. Teprve jsme testovali formu z těžkých tréninků. Mám obrovskou radost. Běželo se mi skvěle. Cítím se v pohodě. Těžím ze skvělé atmosféry ve skupině a z naprosté důvěry v trenéra, takže věřím v ještě lepší zítřky," podělila se o své pocity. Pod osmnáct vteřin stlačila svůj čas ještě Klára Seidlová, které se to podařilo hned dvakrát (17.91 a 17.93). Sprint na 150 metrů mužů zvládl nejrychleji mladý Štěpán Hampl, který proběhl cílem za 16.28. Druhý nejrychlejší byl Michal Tlustý z pražské Slavie za 16.54.

Kvalitní výkony padaly v tyčkařském sektoru. Bronzová medailistka z loňského evropského šampionátu do 17 let Amálie Švábíková zdolala nejlépe 410 centimetrů a díky lepšímu zápisu vyhrála. Stejnou výšku zdolala i Nikol Jiroutová. Třetí Nikola Pöschlová se již přes čtyři metry nedostala (380). Pět metrů se podařilo pokořit Ondřeji Kopeckému z Pardubic (502).

S třístovkou si nejlépe poradil Jiří Kubeš, jenž zaznamenal čas 34.40. Nedaleko zaostal slávistický Filip Šnejdr (34.88). V ženské kategorii se nejlépe dařilo Nikoletě Jíchové ze stejného oddílu (40.22).

Šestistovka nabídla dramatický souboj mezi Danielem Němečkem a Filipem Šnejdrem. O jedinou setinu byl rychlejší zkušenější Němeček (1:18.41). Šnejdr se musel spokojit s druhým místem za 1:18.42. Na stejné trati žen byla nejlepší Renata Vocásková z Kolína v čase 1:34.16.

Nejdelší běžeckou disciplínou byl závod na 2000 metrů mužů. Zde potvrdil roli favorita Michal Šmahel z pražské Slavie, který uběhl deset okruhů za 5:37.99 a druhého Jaroslava Doubka za sebou nechal téměř o dvě vteřiny (5:39.92). Ve stejném běhu poměřila s muži své síly Diana Mezuliáníková, která běžela :5:55.81.

Petr Jelínek, foto: J. Kucharčík