Reprezentanti testovali formu ve Stromovce

středa 20. ledna 2016
V hale Otakara Jandery se konaly 2. veřejné závody PAS. Na startu byla i řada našich reprezentantů. Pro mnohé z nich to byl jejich první start v letošní halové sezóně.

Ve sprintu na 60 metrů se sešla velmi zajímavá konkurence. Většina borců absolvovala dvě šedesátky. Nejrychlejší byl dle očekávání Jan Veleba. Ten zvládnul 6.83 a 6.79. „Vrátil jsem se ze soustředění v polské Spale. Trochu na mě dolehla únava, takže z časů jsem celkem překvapen. Oba běhy jsem vyhrál. Ten první měl být „volnější“ a druhý naplno, což jsem splnil. Těším se na další závody do Vídně, které budou koncem měsíce,“ vyjádřil spokojenost se svým vystoupením svěřenec Dalibora Kupky. Dařilo si i Pavlovi Bendovi, který si připsal časy 6.91 a 6.86. Marek Bakalár z Kladna zaběhl dvakrát 6.87.

Mezi ženami byla nejrychlejší Nikola Bendová, když vyhrála za 7.59. Kristýna Kobiánová běžela šedesátky dvě a v součtu všech časů zaznamenala druhý nejlepší výkon ze startujících (7.74 a 7.72). Také Barbora Dvořáková proběhla rovinku za 7.74.

Vložený závod na 300 metrů ovládl Patrik Šorm za 33.58 a druhého Michala Desenského porazil o dvanáct setin (33.70). Třetí doběhl Jan Jirka (34.43). Z žen zvládla nejrychleji třísetmetrovou trať Lucie Krupařová v čase 40.17.

Nad překážkami zvítězil Petr Peňáz, který se časem 7.84 dostal do čela národních tabulek. Druhý doběhl Václav Sedlák (8.08) a třetí byl vícebojař Marek Lukáš (8.10). Juniorské překážky opanoval David Sklenář (7.90 a 7.92). Poprvé letos startovala vícebojařka Eliška Klučinová. Nejprve vyhrála překážky za 8.61 před Kateřinou Dvořákovou (8.66) a poté i dálku, kde dolétla na 609 centimetrů. Druhá byla tentokrát Barbora Dvořáková (590). Ve výškařském sektoru zvítězila Oldřiška Marešová. Ta se přenesla přes laťku ve výšce 181 centimetrů.

Svou formu před mezistátním utkáním testovali také vícebojaři. Všichni čtyři nominovaní se utkali v tyči a v kouli. V obou disciplínách byl nejlepší Adam Sebastian Helcelet, pro kterého to byl první start v sezóně. V tyči skočil 480 centimetrů a v kouli zvítězil výkonem 14.80. "S oběma výkony jsem spokojen. Šli jsme z plného tréninku. Tyčka byla z kratšího rozběhu. Ještě cítím, že se potřebuju vyběhat, ale dostávám se do toho," řekl jedenáctý muž z MS v Pekingu.  Další pořadí v tyči bylo následující: Jiří Sýkora (470), Jan Doležal (460) a Marek Lukáš (450). V kouli byl pak za Helceletem druhý Marek Lukáš (14.40), třetí Jiří Sýkora (13.90) a čtvrtý Jan Doležal (13.77).

Jedinou běžeckou disciplínu, a to závod na 800 metrů vyhrál Matěj Pavlíček v čase 1:53.27 před Lukášem Hodboďem (1:53.86).