Rojasová dva centimetry od WR
Svou trojskokanskou premiéru v letošní halové sezóně si odbyla venezuelská olympijská šampionka Yulimar Rojasová a stála za to. Po úvodním přešlapu nejprve doskákala ve druhé sérii na 15.35, aby se následně v pátých pokusech ještě zlepšila na 15.41, čímž zaostala jen dva centimetry za vlastním dva roky starým světovým rekordem ze stejné haly. Ženy skákaly společně s muži a tam potvrdil roli favorita a pojistil si vítězství v seriálu Kubánec Lazaro Martinez, když se jako jediný dostal přes 17 metrů, a to konkrétně na 17.12.
Současná halová mílařská suverénka z Etiopie Gudaf Tsegayová se opět pokoušela o překonání vlastního světového rekordu. Ani tentokrát sice úspěšná nebyla, přesto jasně dominovala v pátém nejrychlejším času historie 3:57.38. Lépe běžela pouze ona a Genzebe Dibabaová. Právě svou slavnou krajanku pak vymazala z kolonky rekordu mítinku, když její čas z roku 2018 vylepšila o 5.05 vteřiny. Tsegayová se také stala zaslouženě vítězkou World Indoor Tour. Etiopskou nadvládu v této disciplíně potvrdily její reprezentační kolegyně Hirut Mesheshaová (4:02.22) a Freweyni Hailuová (4:03.38).
Historické maximum mítinku neodolalo ani v koulařském sektoru. Jeho novým autorem a také celkovým vítězem letošní World Indoor Tour je Polák Konrad Bukowiecki. Ve španělské metropoli se blýskl parádním vrhem na 21.91 a dva roky starý rekord mítinku Chorvata Filipa Mihaljeviče posunul o 17 centimetrů. Avšak i Mihaljevič bude odjíždět spokojen, jelikož výkonem 21.83 zaostal jediný centimetr za svým čerstvým národním rekordem. Třetí byl Ital Zane Weir za 21.40.
Mužská trojka je v rámci letošní World Indoor Tour pod nadvládou etiopských běžců. Selemon Barega v Lievin i Toruni těsně prohrál s krajanem Lamechou Girmou. V Madridu se konečně dočkal prvenství, které navíc ozdobil rekordem mítinku 7:34.03, čímž srazil dosavadní rekordní zápis dalšího etiopského běžce Getneta Waleho o více než pět vteřin. Girma se tentokrát předklonil do cíle o šest setin později (7:34.09), přesto se ovšem radoval z vítězství v celém seriálu. Třetí skončil nejlepší ze Španělů Adel Mechaal za 7:35.26.
Polské čtvrtkařky se letos nacházejí ve skvělé formě a v Madridu to novým osobákem a rekordem mítinku 51.21 potvrdila Justyna Swiety-Erseticová. Její radost mohla být dvojnásobná, jelikož získá díky prvenství v seriálu divokou kartu a bude moci závodit na HMS v Bělehradě. Nový litevský národní rekord 51.63 zaběhla Modesta Morauskaitéová, která v těsném finiši porazila Irku Phil Healyovou (51.66).
V závodě mužů na 800 metrů se odhodlal k velmi brzkému nástupu leader světových tabulek a nyní již bývalý rekordman mítinku Španěl Mariano Garcia. V závěru mu totiž došly síly a dostal se před něj Brit Elliot Giles, který ho nejenže časem 1:45.43 připravil o rekordní zápis, ale také o celkové vítězství v Tour. Garcia jen horko těžko uhájil druhé místo (1:45.82) před dotírajícím krajanem Alvarem de Arribou (1:45.97).
Největší favoritka ženské dálky Khaddi Sagniaová do soutěže vůbec nenastoupila a její absence nejlépe využila Britka Lorraine Ugenová, která zvítězila v novém rekordu mítinku 667 centimetrů. Pět let starý výkon Juliet Itoyaové posunula o 19 centimetrů, a právě díky svému madridskému triumfu si zajistila i celkové vítězství v letošní World Indoor Tour. Za ní se umístily domácí Fatima Diameová (651) a Italka Larissa Iapichinová (645).
Na ženské šedesátce překážek prolomila osmivteřinovou hranici pouze vítězná Nizozemka Zoe Sedneyová. Čas 7.95 pro ni znamená nový osobní rekord. Celkové pořadí seriálu ovšem ovládla Devynne Charltonová z Baham, která v Madridu chyběla. Ve stejně disciplíně mužů se první tři borci vešli do dvou setin. Cílová kamera byla nejpřívětivější pro domácího Asiera Martineze (7.56) před dalším Španělem Enriquem Llopisem (7.56) a Britem Davidem Kingem (7.57).
V hladkém sprintu na 60 metrů byl nejrychlejší Američan Elijah Hall za 6.57 následovaný Mikem Rodgersem (6.60) a Francouzem Jimmym Vicautem (6.62). Hall zároveň také posbíral nejvíce bodů do celkového hodnocení WIT.
Závodu žen na 800 metrů kralovala australská rekordmanka Catriona Bissetová, která navázala na své vítězství z Toruně, když tentokrát nenašla přemožitelku v čase 2:00.10. Za ní finišovaly Britka Adelle Traceyová (2:01.89) a Němka Christina Heringová (2:01.99).
Ve výšce žen si pojistila celkové vítězství v seriálu australská rekordmanka Eleanor Pattersonová, když se jako jediná přenesla přes 196 centimetrů. V Madridu jí byla v dalším pořadí nejblíže Finka Ella Junnilaová za 190.