Roman Novotný získal na M ČR "22" třetí zlato

neděle 27. srpna 2006
Atlet pražského klubu USK po včerejším úspěchu ve výšce a dálce zvítězil i v dnešním trojskoku. Celkem diváci během dvou dní viděli devět nových rekordů mistrovství.

"Naposledy jsem šel trojskok před rokem," řekl Novotný. "Nemám naskákáno a dneska jsem pořádně trefil jen jeden pokus." Přesto zní slova z úst atleta pražské USK trochu skromně. Vždyť ve dvou dnech získal tři mistrovké tituly, kromě dnešního trojskoku také včera ve výšce a v dálce.

Na dvoustovce vyhrál v těsném souboji s Janem Schillerem Vojtěch Šulc ze Spartaku Praha 4 časem 21.22. "Finiš byl o prsa. Před sezonou bych na zlato z dvaadvacítek ani nemyslel. Vítězství si vážím o to více, že bylo takhle těsné," řekl mladší z bratrů Šulcových v cíli.

Na půlce mužů vyhrál Martin Hrstka, který si stěžoval na příliš čistý vzduch! "Je to tak. Po zkušenosti z Číny jsem si nemohl zvyknout na čistotu vzduchu. Zlatá medaile je samozřejmě bezvadná, vůbec jsem před závodem netušil, na jakém místě se mohu umístit."

O další z rekordů mistrovství se na stýplu žen zasloužila Lenka Ptáčková časem 10:15.74. Vyhrála s velkým náskokem před svými pronásledovalkami, přesto byla v cíli trochu zklamaná. "Chtěla jsem běžet na osobák, ale běžela jsem vlastně sama a to je vždycky těžké. Formu jsem cítila, ale na dráze je nepříjemný vítr, který není na tribuně vůbec postřehnutelný."

V kouli žen se jako jediná přes čtrnáct metrů dostala Lucie Vaníčková a jen 17 centimetrů jí chybělo k patnácti metrům. Ke zlaté medaili přidala také rekord šampionátu, dosavadní maximum Jany Kárníkové z roku 2002 bylo o třicet centimetrů horší.

Dalším z rekordů šampionátu byl vítězný pokus Jana Syrovátka v soutěži oštěpařů. "Nebyly to špatné hody, jen škoda, že to neulítlo," řekl Syrovátko. "Chyba byla, že jsem házel moc vrškem a nepočkal jsem na nohy. Na svých vysněných 80 metrů si musím počkat. Ale podmínky byly optimální, foukalo mi do zad." Pro Syrovátka je dnešní zlatá medaile již třetí z M ČR dvaadvacítek.

Medailová bilance podle oddílové příslušnosti:
(Celkem získali některou z medailí atleti z 37 klubů.)
1. PSK Olymp Praha 6 - 4 - 4
2. USK Praha  5 - 2 - 3
3. ASK Slavia Praha 4 - 2 - 1

Nové rekordy M ČR "22" (2006):

1500 m:  3:50.13 Jan Kreisinger  (dříve: 3:51.25 Tomáš Bednář  2003)
oštěp:  74.75 Jan Syrovátko  (dříve: 68.26 Jan Syrovátko  2005)

400 m:  54.04 Jitka Bartoničková (dříve: 54.81 Jana Polívková  2004)
800 m:  2:05.94 Lenka Masná  (dříve: 2:08.88 veronika Mráčková 2004)
3000 m př.: 10:15.74 Lenka Ptáčková (dříve: 10:16.08 Barbora Kuncová 2002)
tyč:  4.27 Jiřina Ptáčníková (dříve: 4.06 Jiřina Ptáčníková 2005)
koule:  14.83 Lucie Vaníčková  (dříve: 14.53 Jana Kárníková  2002)
disk:  47.31 Ivana Baňacká  (dříve: 46.52 Jana Kárníková  2003)
kladivo: 64.02 Lenka Ledvinová  (dříve: 58.09 Lenka Ledvinová  2004)

Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků:

200 m: 1. Vojtěch Šulc (SPPR4) 21.22, 2. Jan Schiller (SLAPR) 21.25, 3. Petr Szetei (SKPLZ) 21.63.
400 m př.: 1. Tomáš Matyska (OLYPR) 52.21, 2. Martin Hošek (SPTRE) 53.59, 3. Tomáš Grüner (SKPLZ) 54.09.
3000 m př.: 1. Jakub Holuša (SOKOP) 9:07.28, 2. Jaromír Dědeček (ACTUR) 9:07.54, 3. Milan Hrazděra (TEKLA) 9:16.23.
trojskok: 1. Roman Novotný (USKPR) 15.25, 2. Jaroslav Voves (DUKPR) 15.22, 3. Ondřej Hanuš (KOLIN) 15.01.
oštěp: 1. Jan Syrovátko (HVEPA) 74.75, 2. Petr Frydrych (TJKLA) 66.02, 3. Jan Mihál (TEKLA) 65.43.
4x400 m: 1. PSK Olymp Praha 3:16.85, 2. Athletic Runners Club Brno 3:19.18, 3. Spartak Praha 4 3:21.20.

200 m: 1. Jitka Bartoničková (SLAPR) 24.52, 2. Martina Dostálová (OLYPR) 24.71, 3. Kristina Bažatová (USKPR) 24.87.
3000 m př.: 1. Lenka Ptáčková (SOPLZ) 10:15.74, 2. Kateřina Pecháčková (OLYPR) 11:02.91, 3. Lucie Křížová (BRUNT) 11:09.15.
koule: 1. Lucie Vaníčková (JABPJ) 14.83, 2. Lenka Procházková (SPAPR) 13.71, 3. Romana Grómanová (VITKO) 13.09.
4x400 m: 1. USK Praha 3:49.14, 2. A.C. TEPO Kladno 3:53.19, 3. Sokol České Budějovice 3:58.32.