Roman Oravec veze zlato ze Světové univerziády

sobota 30. srpna 2003
Český reprezentant v běhu na 800 metrů Roman Oravec vybojoval světový akademický titul v korejském Tegu.
Závodník USK Praha prošel mezi eltiní osmičku suveréně, v rozběhu dosáhl vůbec nejlepšího času ze všech pětatřiceti účastníků, v semifinále pak našel jediného přemožitele. Ve finálovém běhu Roman Oravec taktizoval, držel se těsně za vedoucím závodníkem a na začátku cílové rovinky zaútočil. Drtivým finišem na šachovnici porazil stříbrného Rusa Aritkulova o 18 setin. Oravcův vítězný čas měl hodnotu 1:48,19.

Pětadvacetiletý student ekonomie do poslední chvíle bojoval o účast na mistrovství světa v Paříži. Ještě v den uzávěrky české nominace pro světový šampionát startoval Oravec v maďarském Szombathely a usiloval o splnění limitu 1:47,00. Nakonec odcestoval do daleké Koreje, aby si domů přivezl nejcennější kov ze Světové univerziády.

Po třetích místech Michaely Hejnové v sedmiboji a Jiřího Vojtíka na 200 m se tak česká atletická reprezentace v Tegu získala ještě zářivější úspěch. Výbornou bilanci ČR v atletických soutěžích Světové univerziády 2003 potvrdili i Lukáš MelichBarbora Špotáková. Kladivář pražské Dukly výkonem 71,26 m obsadil čtvrté místo, Špotáková ho napodobila v oštěpu, když hodila 55,31 m.