Ščerbová má limit na Evropu!

sobota 10. února 2007
Dálkařka Denisa Ščerbová v pátek večer na mítinku v Lipsku skočila do dálky 656 centimetrů a o jeden cm tak překonala nominační limit pro start na březnovém HME.

Denisa Ščerbová oželela start na mistrovství ČR ve vícebojích, po domluvě s trenérem dala přednost startu ve své specializaci. Její rozhodnutí se ukázalo jako správné, na mítinku v Lipsku skončila v soutěži dálkařek druhá s výsledkem 6.56 metru.

V soutěži zaznamenala čtyři skoky za hranici 650 cm, ale nejdelší pokus byl hned ten první. 656 centimetrů a o jeden centimetr splněný limit na HME v Birminghamu. "Jsem spokojená," vzkázala z Německa. "Limit mám, ale cítím formu na ještě delší skoky. Nyní budu odpočívat a v neděli mě čekají závody v Karlsruhe, kde bude ještě silnější konkurence."

V Lipsku startovali v pátek i další čeští atleti. Překážkáři Stanislavu Sajdokovi nevyšel start a na 60 m překážek skončil sedmý za 7.94 s. "Na startu jsem to od soupeřů dostal," přiznal Sajdok, "pak už jsem se příliš snažil a kopal do překážek."

Překážkářka Petra Seidlová obsadila páté místo za 8.45.

Ve stejný den běžela (ovšem ve francouzském Clermont Ferrand) také Lucie Martincová, která na dálku Seidlovou porazila. Obsadila šesté místo v čase 8.38 sekund.

Kompletní výsledky ve formátu pdf si můžete prohlédnout a stáhnout zde.