Ščerbová získala v dálce stříbro! Máme šest medailí!

neděle 15. července 2007
Denisa má stříbro, ale při jejím nejdelším skoku jí nepřál vítr, o jednu desetinu přesáhl povolenou mez k uznání nejlepšího výkonu v kategorii do 22 let.

Šest medailí. Čtyři stříbrné a dvě bronzové! Tolik vezou reprezentanti z ME 22 v Debrecenu. Úspěšnější byla naše výprava jen na prvním ročníku šampionátu před deseti lety v Turku. Tehdy jsme získali 7 cenných kovů. "Škoda, že nemáme ani jedno zlato, ale jinak jsme medailově neskutečně úspěšná výprava," říká Denisa Ščerbová poté, co přidala další cenný kov pro naši zemi.

Denisa Ščerbová má stříbrnou medaili za svůj nejdelší životní skok 680 centimetrů! Škoda silného větru v zádech. Lepší byla o pouhý jeden centimetr v novém osobním rekordu Ruska Anna Nazarová. "Jsem za medaili ráda, byl to hodně silný závod," řekla Ščerbová v zákulisí stadionu, aniž prošla mix zónou. "Nazarová byla výborně připravená, podávala stabilní výkony. Jsem ráda, že mi to vyšlo." Vítězství uteklo Denise o jediný centimetr. "To nevadí. Věřím, že si ho zase někde jinde vyberu k dobru," usmívala se. "Jsem ráda, že jsem si dokázala, že na to mám. Nyní se budu připravovat na mistrovství světa v Ósace." Pokud v Japonsku zopakuje dnešní výkon, na jaké umístění může pomýšlet? "To nedokáži říct. Může za to být stejně dobře medaile, jako třeba sedmé místo."

Štafeta žen na 4x100 metrů se dostala do finále! Kvarteto ve složení Mazáčová - Dostálová - Hřivnová - Bartoničková si zajistilo postup kvalitním časem 44.98 sekund. "Říkaly jsme si, že se nesmíme nechat zahanbit, když s námi nemůže běžet Denisa," řekla za štafetu finišmanka Jitka Bartoničková.

Mužská štafeta na 4x100 metrů také poběží ve finále! Čtveřice sprinterů Žilka - Schiler - Šulc - Benda donesla kolík do cíle v čase 40.05 sekund a skončila v prvním rozběhu na třetím místě. Po skončení druhého rozběhu bylo jisté, že postupují na čas. "Chtěli jsme běžet kolem čtyřiceti sekund," řekl za štafetu stříbrný medailista Vojtěch Šulc. "V předávkách jsme však ještě měli rezervy. Ve finále do toho dáme všechno."

Štafeta žen ve finále na 4x100 metrů obsadila sedmou příčku v čase 45.18 sekund před Řekyněmi. Vyhrály Rusky za 43.67 sekund. "Finále jsme chtěly jít na jistotu," řekla Martina Dostálová. "Jsme spokojené jako blechy, neskončily jsme poslední, ačkoliv jsme měly nevýhodnou první dráhu."

Kvarteto sprinterů bylo ve finále úspěšnější, než naše ženy. Obsadilo 4. místo v čase 39.92 sekund. Stejně jako ženy, i muži běželi v první dráze. "Na první dráhu nadstandard," liboval si Libor Žilka v cíli. Vojtěch Šulc ho doplnil: "Přidali jsme na předávkách stopy, bylo to lepší, než v rozbězích."

Mužská štafeta na 4x400 metrů se proti rozběhu zrychlila, ve finále obsadila bramborovou pozici. Kvarteto mužů Hrubý - Jiráň - Jareš - Klofáč doběhlo v čase 3:05.71 minuty. Jen těsně za třetími Němci, čehož finišman Petr Klofáč litoval: "Po včerejšku jsem cítil, že na to mám. Chtěl jsem ho dát, škoda." Zvítězili Rusové v novém rekordu šampionátu 3:02.13 minuty.