Šebrle klesl na 4. místo, Dvořák drží šestou pozici

neděle 16. března 2003
Poslední dvě české naděje na halovém MS v Birminghamu vstoupili do druhého dne sedmiboje oblíbenými překážkami.

Tomáš Dvořák ani Roman Šebrle však svůj výsledný čas nestlačili pod 8 vteřin a v účtování páté disciplíny figurovali uprostřed startovního pole. Šebrle skončil třetí časem 8,02 a oba největší soupeři birminghamského sedmiboje dosáhli lepších časů. Zvítězil suverén soutěže Tom Pappas, který 60 m překážek prolétl v čase 7,80, druhou příčku obsadil Lev Lobodin za 7,89. Ruský závodník se tak v průběžném pořadí po pěti disciplínách dostal na druhou pozici právě před Romana Šebrleho. Tomáš Dvořák po překážkách zůstal šestý a ztrátu na pátého Pogorelova nesnížil. Na 60 m překážek dosáhl výkonu 8,04.

Po úvodním trápení v tyči, kdy na 470 cm dvakrát opravoval a na třetí pokus laťku doslova přelezl, se Roman Šebrle v předposlední disciplíně sedmiboje chytil a následné výšky překonával bez větších obtíží. Došel až na 500 cm, 510 už pak bylo nad jeho síly. Pětimetrovou hranici Šebrle překonal už jen spolu s Lobodinem a Magnussonem. Oba překonali 510, což byl pro Magnussona konečný výsledek. Lobodin pokračoval dál a zdolal 530 cm.  Tomáš Dvořák úspěšně překonal základ 460 i následných 470, ale na výšce 480 cm třikrát shodil.

Islanďan Magnusson tak na Šebrleho v tyči získal 31 bodů, což ho v pořadí po šesti disciplínách posunulo na rozdíl 4 bodů před českého závodníka.  V závěrečném běhu na 1000 metrů znamenají čtyři body necelé čtyři desetiny vteřiny, což bude při podobných běžeckých kvalitách Šebrleho a Magnussona nesmírně zajímavý souboj. Američan Tom Pappas má náskok před ostatními, druhý Lobodin na něho ztrácí rovných 100 bodů. Na kilometru by tedy Američana musel porazit o více než 9 vteřin. Na třetího Šebrleho má Lobodin náskok 121 bodů, což představuje přibližně 11 vteřin.
Tomáš Dvořák ztrácí na pátého v pořadí, Rusa Pogorelova, už 107 bodů. Blíž je Dvořákovi zatím sedmý Laurent Hernu, který je pouhých šestnáct vteřin za českým závodníkem. Evropský rekordman tak bude v Birminghamu v běhu na 1000 metrů hájit šestou pozici před solidním francouzským běžcem. V závěrečném běhu se dá předpokládat jistá spolupráce například českých závodníků.