Šneberger dosáhl limitu na halové MS také na 800 metrů

sobota 7. února 2004
Český běžec Michal Šneberger, který se minulý víkend zaskvěl překonáním letitého národního rekordu na 1500 m, sbírá úspěchy také na půlce.

Účast na březnovém mistrovství světa v Budapešti si pětadvacetiletý atlet zajistil před týdnem ve Stuttgartu na své oblíbené mílařské trati, dnes ve Vídni se mu podařil podobný kousek na 800 metrů. Michal Šneberger osobním rekordem 1:47.73 splnil o 7 setin normu Českého atletického svazu pro start na letošním světovém šampionátu pod střechou.

Druhou pozici těsně za závodníkem pražské Dukly obsadil nejlepší slovenský půlkař Roman Hanzel (1:47.80), když o více než vteřinu pokořil 32 let starý národní rekord legendárního Jozefa Plachého. Hanzel si zároveň zajistil účast na halovém mistrovství světa. Čtvrtý v závodě na 800 metrů doběhl další český závodník Jan Pernica za 1:49.03.

Dálkařský sektor žen ovládla juniorka Denisa Ščerbová, které by na prvenství v soutěži stačil i její čtvrtý nejdelší pokus. Vítězného výkonu 6.22 m dosáhla v páté sérii a už podruhé letos překonala své bývalé halové maximum, s nímž vstupovala do této sezony (6.19 m).

K řadě vítězství českých barev ve Vídni přispěl také čtvrtkař Karel Bláha ve svém dalším pokusu o limit pro halové MS v Budapešti. Za kýženým časem 46.70 však osmadvacetiletý běžec Dukly Praha zaostal o 31 setin. Bláhův oddílový kolega Radek Zachoval se představil na dvoustovce, kde časem 21.62 obsadil celkovou sedmou příčku. Na stejné trati žen skončila třetí Hana Benešová za 23.87. Sprinterský dvojboj ve vídeňské hale absolvovala dorostenka Kateřina Čechová. Teprve patnáctiletá závodnice Univerzity Brno doběhla v B-finále na 60 m třetí v čase 7.85 a na 200 m se výkonem 25.97 zařadila na celkovou 21. pozici.