Šneberger vyhrál silniční míli v Rakousku

sobota 7. května 2005
Při své čtvrté účasti v silničním závodě na jednu míli v rakouském Attnangu kraloval český běžec Michal Šneberger v silné konkurenci.
Na startu se objevilo pět keňských borců a jeden závodník z Eritrey a všichni se vměstnali do první desítky konečného pořadí. Hlavního soupeře našel Šneberger ve Philemonu Tanuiovi, který obsadil druhé místo 5 desetin za českým mílařem. Šneberger si s tratí poradil v čase 4:06.92 a navázal tak na svůj zdejší úspěch z roku 2001, kdy se rovněž radoval z prvenství. V loňské sezoně doběhl závodník Dukly Praha šestý, o rok předtím mu patřila druhá pozice.

Dnešní závod provázelo nepříznivé počasí, poměrně silný déšť provázel i vítr. "Počasí bylo špatné, hlavně nepříjemně foukalo. Jinak to ale šlo," zhodnotil krátce po závodě vítězný Šneberger. "Ze šestého místa jsem kontroloval pozici na finiš," uvedl ke své úspěšné taktice. "Jsem docela unavený z tréninku, takže s dnešním výkonem jsem spokojený," doplnil český halový rekordman na 1500 metrů, kterého čeká nejbližší start za dva týdny na prvním extraligovém kole v Kladně.

Letošního jednadvacátého ročníku populárních závodů na severu Rakouska se v hlavním běhu na 1609 metrů mužů zúčastnilo devatenáct závodníků, vedle Šnebergera se z českých atletů představili také Vladimírové Bartůněk a Pospíšil, kteří bojovali o umístění ve skupině s africkými soupeři. Bartůněk skončil sedmý výkonem 4:11.39, Pospíšil doběhl na jedenáctém místě za 4:12.85.

Výsledky Attnangské míle 2005:
MUŽI – 1. Šneberger (ČR) 4:06.92, 2. P. K. Tanui (Keňa) 4:07.46, 3. Spitzl (Rak.) 4:07.82, 4. P. K. Kimutai 4:08.70, 5. A. Sang (oba Keňa) 4:10.43, 6. Sitkovskij (Ukr.) 4:10.92, 7. Bartůněk (ČR) 4:11.39, 8. Afringu (Eritrea) 4:11.54... 11. Pospíšil (ČR) 4:12.85