Sportovkyní roku Ledecká, Malíková 2. juniorka

pátek 21. prosince 2018
Podle očekávání se sportovní jedničkou za končící rok 2018 stala lyžařka-snowboardistka Ester Ledecká před rychlobruslařkou Sáblíkovou a biatlonistou Krčmářem. Atleti tentokrát v top 10 ankety KSN chyběli, ale v juniorské kategorii uspěla druhým místem Barbora Malíková.

Prvenství Ester Ledecké bylo natolik jasné, že na něj sázkové kanceláře ani nevypisovaly kurz. Všechny totiž zastínila ziskem dvou zlatých ze zimní olympiády - v superobřím slalomu na lyžích a paralelním obřím slalomu na snowboardu. Druhé místo obsadila stříbrná rychlobruslařka z Pchjongčchangu Martina Sáblíková, mezi biatlonové medailisty Michala Krčmáře a Veroniku Vítkovou se na čtvrté místo vklínil hokejista David Pastrňák. Nejlepším mezi letními sporty je jako šestý akrobatický letec Martin Šonka, který předčil zbývající majitelky medailí ze ZOH, rychlobruslařku Karolínu Erbanovou a snowboardistku Evu Samkovou, desítku pak uzavírají tenistky, duo Krejčíková-Siniaková a Petra Kvitová. Fedcupový tenisový tým ovládl kategorii kolektivů před reprezentací basketbalistů a hokejistů Komety Brno a z tenisu byla zvolena i letošní legenda, před rokem zesnulá Jana Novotná.

Atletika v elitní desítce po dlouhých letech chybí, uspěla však v juniorské kategorii. Za jasně první plavkyní Barborou Seemanovou, která získala 2 zlaté a 1 bronz na OH mládeže v Buenos Aires, byla druhá Barbora Malíková, těsně před cyklistou Jakubem Šťastným. Malíková ovládla na mistrovství Evropy i na mládežnické olympiádě čtyřstovku, k tomu pomohla na ME v Györu ke stříbru štafetě.

Vítězství Ledecké bylo suverénní, ze 244 se její jméno na prvním místě neobjevilo jen na 17 lístcích, zato další pořadí bylo leckde velmi vyrovnané. O druhém a třetím místě rozhodlo 21 bodů, o pátém a šestém 24, sedmé až deváté dělilo 27 bodů, přičemž sedmé a osmé rozseklo dokonce jen osm bodů.