Špotáková mohla promluvit s nejlepšími atlety světa
„Hned po příletu ve středu večer bylo neformální setkání s novináři z celého světa na pláži. Setkala jsem se také s dalšími ambasadory, měla jsem možnost s nimi mluvit, blíže se seznámit. Mohu si proto říct, že jsem jejich součástí, že mám tu čest mluvit a poznat ty nejlepší atlety světa,“ popsala z Dauhá situaci Barbora Špotáková. „Celé to bylo směřované k zahájení programu Diamantové ligy,“ potvrdil předseda ČAS Libor Varhaník, jenž byl rovněž v Kataru přítomen.
„Druhý den byla na programu tisková konference za účasti všech přítomných ambasadorů (viz níže repro z místního tisku „The Penninsula“),“ řekl k dalšímu programu Varhaník. Špotáková také oprášila své jazykové dovednosti. „Za poslední dva dny jsem hodně zúročila svou znalost angličtiny a vzpomněla jsem si na svůj pro mě těžký rok v Americe, který se mi nyní velmi hodí,“ přiznala v pátek.
„Promo akce týkající se ambasadorů je veliká a vlastně probíhá v různých koutech světa. Jsem proto ráda, že tak mohu i zviditelňovat Českou republiku a že pocházím právě z této země, na což jsem hrdá,“ prohlásila oštěpařská rekordmanka. V Dauhá jí ve čtvrtek čekal další nabitý program. „Dělala jsem rozhovor do magazínu Spikes, na webové stránky IAAF, i pro Evropskou atletiku atd. Bylo to vcelku náročné, ale jsem ráda, že mohu být součástí tohoto nového konceptu Diamantové ligy jako jedna z ambasadorů.“
„Večer pak proběhla slavnostní galavečeře, na niž mohli všichni přijít v oděvu, který dostali spolu s věcmi na uvítání. Holkám se do něj původně moc nechtělo,“ povídal Varhaník. Nakonec si barevné šaty oblékly – muži dostali bílý, jaký známe běžně z arabského světa. „Čekal jsem někde na Věrku Cechlovou a skoro mě v tom nepoznala,“ říkal s úsměvem předseda svazu. Pak napadlo Alfonze Jucka, že by mohl sehnat profesionálního fotografa a český tým vyfotit. Nakonec z toho sice sešlo, „ale holkám to najednou bylo líto, tak se vyfotily alespoň na vlastní foťák,“ popsal historku o vzniku snímku níže Varhaník.