Staněk třetí v Liévin
Tomáš Staněk zapsal v soutěži koulařů jen dva měřené pokusy. V druhé sérii založil výkonem 19.59, což rozhodně nebyl zápis, se kterým by byl spokojen. Naštěstí hned poté se dokázal výrazně zlepšit až na 21.32, čímž zaostal jediný centimetr za svým sezónním maximem z Czech Indoor Gala v Ostravě. V nabité konkurenci to stačilo na konečné třetí místo. Vítězem se stal Ital Leonardo Fabbri, jehož náčiní dopadlo až na 22.37, díky čemuž se vyhoupl do čela letošních světových tabulek. Přes 22 metrů se dostal i Novozélanďan Tom Walsh. Jeho nejdelší pokus měřil 22.16.
Po roce se do Liévin vrátil Filip Sasínek a opět působil jako vodič závodu na 3000 metrů. Tentokrát z toho nebyl světový rekord, ale i tak měl vítězný čas Etiopana Selemona Baregy 7:31.38 špičkovou kvalitu, i když za svým letošním nejlepším světovým výkonem z úterního závodu v Toruni zaostal celkem výrazně. Také tehdy se mu staral o tempo mimo jiné i Sasínek.
Nizozemská čtvrtkařka Femke Bol opět ukázala svou extra třídu. Vlastní letošní nejlepší světový výkon z mítinku ve francouzských Metách srazila o dalších šest setin na 49.63, což je historicky čtvrtý nejhodnotnější čas. Rychleji běžely pouze ona sama při loňském světovém rekordu, Američanka Britton Wilson a Jarmila Kratochvílová. Dominanci závodnic ze země tulipánů dokonala druhá Lieke Klaver, která si také vylepšila sezónní výkon. S dvěma okruhy si poradila za 50.50, což je o čtyři setiny rychleji, než se jí to podařilo v Ostravě.
Jedinečná vítězná série Američana Granta Hollowaye na šedesátce překážek se prodloužila na 59 závodů. V Liévin nejprve opanoval rozběh ve vyrovnaném letošním nejlepším světovém výkonu z mítinku v Bostonu a ve finále ho pak ještě o tři setiny vylepšil, když proběhl cílem v historicky čtvrtém nejhodnotnějším výkonu 7.32. Je to už potřetí, co Holloway tohoto času dosáhl. Shodou okolností to jednou bylo právě v Liévin, a to v roce 2021. Na vlastní světový rekord pak ztratil jen tři setiny. Holloway má momentálně v držení 5 z 6 nejrychlejších časů historie na této distanci.
Lamecha Girma před rokem překonal v Liévin světový rekord na trati 3000 metrů. Letos chtěl pro změnu vylepšit historické maximum na halové dvojce. Cílil tak na čas svého slavného krajana Kenenisy Bekeleho z roku 2007, který má hodnotu 4:49.99. Jeho atak tentokrát úspěšný nebyl. Na Bekeleho výkon mu ovšem nescházelo mnoho, jelikož proběhl deset okruhů za 4:51.23 a vklínil se tak na druhou příčku historických světových tabulek mezi světového rekordmana a další etiopskou běžeckou legendu Haileho Gebrselassieho.
Etiopská běžkyně Gudaf Tsegay se loni v Birminghamu pokoušela na trati 3000 metrů o překonání světového rekordu krajanky Genzebe Dibaba. Tehdy za ním zaostala jen o devět setin. Pokoření stejného zápisu se snažila i letos v Liévin. Ovšem i tentokrát jí vysněný cíl o kousek utekl. Konkrétně Tsegay chybělo k překonání historického světového maxima 51 setin. Přesto je její čas 8:17.11 tím třetím nejrychlejším, který kdy byl na halové trojce k vidění.
Etiopské barvy hrály prim i na ženské patnáctce. Tam potvrdila životní formu Freweyni Hailu, která udržela neporazitelnost po Ostravě a Toruni i v třetím závodě. I ve Francii navíc ověnčila svůj primát velmi kvalitním časem 3:57.24. Stejně jako v Toruni jen těsně za ní finišovala její reprezentační kolegyně Diribe Welteji za 3:57.48. Třetí Birke Haylom zaběhla rovné čtyři minuty. Velmi blízko této metě byla i čtvrtá Habitam Alemu (4:00.97).
Letošní nejlepší světový výkon padl ve sprintu na 200 metrů. Obstaral ho Erriyon Knighton ze Spojených států amerických, jenž prolétl trať za 20.21, což je o osm setin rychleji, než to zvládl zhruba před měsícem v Lubbocku Tapiwanashe Makarawu.
Značka WL svítila také u jména vítěze půlky. Tím byl Belgičan Eliott Crestan, jenž časem 1:45.10 ukrojil 18 setin z dva dny starého výkonu Maročana Abdelatiho El Guesse. Ten ho dosáhl na mítinku v Lyonu. V témže závodě vylepšil Jakub Dudycha vlastní juniorský národní rekord na 1:47.12.
Nabitou startovní listinu měla ženská tyčka. Z prvenství se radovala Novozélanďanka Eliza McCartney, která sesadila díky výkonu 484 centimetrů z čela průběžných světových tabulek Britku Molly Caudery. Ta v Liévin skočila 475 centimetrů a dělila druhou příčku s Finkou Wilmou Murto. Stejnou hodnotu zdolala i čtvrtá Kanaďanka Alysha Newman.