Straková zvítězila v Hustopečích

sobota 21. ledna 2006
Výškařka Iva Straková vyhrála soutěž žen na mítinku Hustopečské skákání. Výkonem 1.93 se zařadila na druhé místo letošních světových tabulek.

Ve finále závodu žen Moravského výškařského tour v Hustopečích se nejlépe dařilo Ivě Strakové. Podařilo se jí překonat laťku ve výšce 1.93 metru a je tak druhá v letošních světových tabulkách. První místo aktuálně ovládla Tatjana Jefimenková, která dnes vyhrála výškařský mítink v Dessau výkonem 1.94 metru.

O výšku 1.93 metru se v Hustopečích pokoušely tři výškařky - Iva Straková, Barbora Laláková a Irina Glawatskikhová. Laláková s Glawatskikhovou se ovšem přes tuto hranici na rozdíl od Strakové nedostaly. Pokusy rozhodly o tom, že druhé místo si z Hustopečského skákání odváží Glawatskikhová, třetí Barbora Laláková.

Straková si nechala laťku zvýšit ještě na 1.96 metru, ale ani na třetí pokus neuspěla. "Skákalo se mi doslova hrozně, " prohlásila  Iva, "v začátku závodu jsem se nemohla chytnout, byla jsem absolutně z rytmu."

Ovšem na výšce 1.90 se vše změnilo. "Konečně jsem se našla a začla jsem skákat dobře, cítím úžasnou fazónu a věřím, že to bude ještě lepší. Musí, když se dokážu se špatně technicky provedenými skoky dostat přes tak vysoké výšky,..." konstatuje v současné chvíli dvojka světových tabulek roku 2006.