Šuldesová první českou atletkou s limitem na HMS

středa 4. února 2004
Pětice českých atletů startovala na středečním halovém mítinku v německém Dortmundu.

Velká pozornost byla upřena do kvalitně obsazeného závodu žen na 3000 metrů s Berhane Adereovou v hlavní roli. Etiopská vytrvalkyně při suverénním vítězství atakovala vlastní světový rekord (8:29.15), nakonec byla o necelé čtyři vteřiny pomalejší. Šestou pozici v konkurenci devíti závodnic obsadila česká reprezentantka Andrea Šuldesová. Osmadvacetiletá běžkyně si s přehledem doběhla pro limit na halové mistrovství světa v Budapešti, který časem 8:53.73 pokořila o více než šest vteřin. Beztak se Šuldesová pravděpodobně bude soustředit na svou oblíbenou trať 1500 metrů, na které se po své zimní přípravě představila zatím jednou.

Ve výborných výkonech této sezony pokračovala i při 10. ročníku Sparkassen cupu překážkářka Lucie Martincová. Dvaadvacetiletá závodnice USK Praha obsadila konečné šesté místo časem 8.19, v rozběhu prolétla trať 60 m překážek dokonce v osobním rekordu 8.15. K limitu pro halové MS v Budapešti se tak přiblížila už na pět setin. Martincová se svým výkonem z rozběhu zařadila na druhou příčku českých historických tabulek. Národní halový rekord 8.04 již šestnáct let drží Jitka Tesárková. Na překážkách mužů Petr Svoboda zůstal v rozběhu, když dosáhl solidních 7.88. Hana Benešová se v součtu obou běhů na 200 metrů umístila čtvrtá časem 24.05.

Půlkař Roman Oravec se na mítinku v Dortmundu představil jako pacemaker nabitého běhu s Jurijem Borzakovským. Ruský mladík závod proměnil ve své parádní představení, když výkonem 1:45.92 druhého v pořadí Jihoafričana Sepenga předčil o více než dvě vteřiny. V tyčkařském sektoru se dařilo Rusce Světlaně Feofanovové. Úřadující mistryně světa na první pokus zdolala 4.75 m, klíčovým momentem pro ni přitom byla hned základní 4.40, na níž dvakrát opravovala.