Světový Stuttgart
3. června loňského roku zaběhla Meseret Defarová světový rekord na 5000 m. O přesně osm měsíců později si radost ze zápisu do historie zopakovala. V německém Stuttgartu vymazala z prvního místa historických statistik loňský výkon na 3000 m v hale Rusky Lilie Šobuchovové 8:27.86 a místo něj vepsala vlastních 8:23.72. „Svěťák“ tedy vylepšila o více jak 4 vteřiny. „Takový čas jsem opravdu nečekala,“ řekla vítězka serveru IAAF a dodala: „Očekávala jsem něco okolo 8:26, ale po závodě mohu říci, že jsem mohla běžet i výrazně rychleji, kdybych si stále nemusela hlídat Meselech Melkamuovou!“ Její krajanka, která dříve sbírala úspěchy především v přespolních bězích, se totiž Defarové držela jako klíště a nakonec s ní prohrála jen o 0,02 vteřiny. Kromě úseku mezi 1400 a 1800 metrů, kde svou roli úplně nezvládl pacemaker v osobě Rusky Olgy Komjaginové, neměly nejlepší závodnice horší čas na kolo než 34 sekund, poslední dvoustovku pak zaběhly za 32.0. Na třetím místě doběhla v novém Britském rekordu a historicky druhém nejlepším čase Evropy 8:31.50 Joanne Paveyová. Mezi muži ovládl tutéž trať v nejlepším čase dosavadního roku Keňan Shardrack Korir (7:37.35), který o 12 setin porazil krajana Daniela Kipchirchir Komena.
Běh na 60 metrů vyhrál Nigerijec Olusoji Fasuba v čase 6.49, čímž se zařadil na první místo letošních tabulek. Druhý byl Američan Marscus Brunson 6.51 a třetí Brit Craig Pickering 6.57. Nad překážkami se dočkal prohry světový rekordman z pod otevřeného nebe Liu Xiang. Postaral se o to mladý Kubánec Dayron Robbles, který sice za Číňanem na prvních překážkách zaostával, v závěrečných metrech však nevídaně zrychlil a zastavil časomíru na 7.38. Xiang doběhl druhý v čase 7.45, třetí místo patřilo Ronu Bramlettovi s 7.58.
Také ve skoku o tyči padl výkon roku. Zásluhu na tom má domácí Björn Otto, který předvedl úspěšný skok na 588 cm. Jeho konkurent a krajan Fabian Schulze tuto výšku vynechal a posléze zkoušel tři ne zcela beznadějné leč neúspěšné skoky na 593 cm. Zůstal mu výkon o deset centimetrů nižší, za který bral pomyslnou stříbrnou medaili. Třetí nyl s 570 cm další Němec Lars Börgeling.
Bez účasti zraněného Švéda Christiana Olssona vyhrál soutěž trojskokanů Portugalec Nelson Evora výkonem 17,17 ze druhé série. O tři centimetry za ním zaostal Brit Nathan Douglas, jen těsně unikla sedmnáctimetrová hranice třetímu Američanovi Aariku Wilsonovi (16.99).
Neobvyklý double předvedla ve Stuttgartu Laverne Jonesová z Panenských ostrovů. Nejprve vyhrála časem roku 7.16 šedesátku, posléze se jí totéž povedlo i na čtvrtce 51.60. Při jejím prvním úspěchu jí konkurovaly domácí sprinterky Sina Schielkeová (7.25) a Veren Sailerová (7.31), na čtvrtce pak Claudia Hoffmannová z Německa 52,57 a Ruska Olga Zajcevová 52.93.
Závodnicím na 60 m překážek kralovala Švédka Susanna Kallurová, která nejprve v rozběhu vepsala časem 7.85 své jméno do čela letošních tabulek a posléze zvítězila i ve finále, byť časem o tři setinky horším. Druhé místo pro sebe získala Američanka Lolo Jonesová (7.91), o to třetí svedly těsný souboj její krajanka Vonette Dixonová (7.98) a domácí Kirsten Bolmová (7.99).
Do světových tabulek se zapsala i Ukrajinka Taťjana Petljuková na půlce. Zrychlením na posledních 150 metrech ukázala záda nejen všem svým konkurentkám ve Stuttgartu, včetně Slovinky Jolandy Čeplakové, ale i konkurentkám v souboji na dálku, kde rozhodují pouze dosažené časy. Ten Petljukové je po dnešku 1:58.67. Čeplaková doběhla na druhém místě téměř o vteřinu později
Kompletní výsledky mítinku naleznete zde.