V Ostravě vyhrál Harris, Bába má limit!

středa 18. ledna 2006
Jaroslav Bába je druhým českým výškařem, který splnil nominační limit pro HMS v Moskvě. Prvním je Tomáš Janků, který skočil 2.28 m v pondělí v Třinci.

Jaroslav Bába skočil 2.28 m a skončil na čtvrtém místě. Vyhrál Američan Tora Harris. Na druhém místě skončil ruský talent Ivan Uchov. Ten uchvacoval halu svým svérázným provedením skoku, kdy se rozbíhá z osmi čistých kroků a odráží se těsně u laťky. Bronz si odnáší Ital Ciotti. První čtyři atleti zdolali výšku 2.28 m. Svatoslav Ton zůstal na výšce 2.25 m pátý a o limit se bude muset poprat v sobotu. Tomáš Janků zvolil riskantní strategii. Na 2.25 m poprvé shodil a zbývající skoky si ušetřil až na 2.30 m. Tuto výšku bohužel nezdolal a v soutěži skončil desátý.

V soutěži žen skončil závod na výšce 1.90 m. Přes tuto výšku se přenesly čtyři závodnice a o jejich konečném pořadí rozhodoval počet nezdařených pokusů. Zvítězila Romana Dubnová, která prošla celou soutěží naprosto čistě a měla i krásný pokus na 1.93 m, který bohužel nevyšel. Výkon 1.90 m pro ni přesto znamená nový osobní halový rekord. Druhá skončila Barbora Laláková, s jednou opravou na 1.87, třetí příčku obsadila Ukrajinka Iryna Kovalenková, která se oproti Beskydské laťce zlepšila o 10 cm. Bramborovou medaili si z Ostravy odváží Iva Straková se dvěma opravami na 1.90 m. Právě Straková a Barbora Laláková jsou od pondělí jedinými atletkami, které se letos přenesly přes kýžených 1.92 m.

Finále Moravské výškařské tour je v Hustopečích tento pátek a sobotu.

Celkové výsledky Beskydské laťky 2006 naleznete zde.