Veselý a Škrobáková vyhráli v Roveretu, Rosolová druhá v Záhřebu

středa 5. září 2012
Čeští atleti byli řádně vidět na mítincích v Itálii a Chorvatsku.

Rovereto (ITA) - Vítězslav Veselý rozhodl o svém vítězství v samotném závěru, kdy hodem dlouhým 85.66 m pokořil rekord mítinku. Druhý skončil s přesně osmdesátimetrovým hodem Řek Lempesis, třetí byl s 79.84 medailista z OH Pjatnica z Ukrajiny. Lucie Škrobáková ovládla překážky v čase 12.95, za jejími zády proťaly cíl domácí Italky Borsiová (13.07) a Catanneová (13.13). “Mám natrénováno, škoda, že nevyšel víkendový start, mohlo to být ještě lepší. Ale jinak jsem samozřejmě spokojená s vítězstvím i časem," ocitovaly Škrobákovou stránky manažerské skupiny Top Athletics.
Výsledky jsou zde.

Záhřeb (CRO) - Z trojice českých zástupců na mítinku IAAF World Challenge se nejvíce dařilo Denise Rosolové, která doběhla druhá na hladké čtvrtce v čase 52.07, necelé dvě vteřiny za vítěznou Jamajčankou Whyteovou. „Už je po sezoně, tak to už není ta motivace, co bývala. Ale před dvěma lety jsem tu ve stejné době běžela o třičtvrtě vteřiny pomaleji a z tohoto pohledu jsem spokojena. Draha se mi zdá teď pomalejší, asi je to tím, že je nová," prohlásila vicemistryně Evropy z překážek, která následně ještě rozbíhala osmistovku. A svou vodičskou práci odvedla dobře, po mezičasu na čtvrtce 58.33 doběhly tři závodnice pod dvě minuty a hned několik si jich vytvořilo nová PB nebo SB. Lukáš Melich skončil mezi kladiváři devátý, když hodil nejdále 71.39 m, diskařka Věra Cechlová obsadila s 57.68 sedmou příčku.