Vojtík ve finále!

pátek 2. března 2007
Na úkor diskvalifikace italského závodníka, ale přesto. Jiří Vojtík poběží v sobotním zítřejším finále běhu na 400 metrů.

Ze dvou semifinálových běhů postupovali vždy první tři závodníci. Jiří Vojtík doběhl v prvním z běhů na čtvrtém, nepostupovém místě, když se před něj po seběhu lokty natlačil italský sprinter Andrea Barberi. V tu chvíli byl svěřenec trenéra Jiřího Nejdla zklamaný. Ale již o chvíli později bylo všechno jinak. Časem 47.23 sekund bude Vojtík jedním ze zítřejších finalistů.

Ital byl za vyšlápnutí z dráhy (pravidlo 163.3 IAAF) diskvalifikován a Vojtík tak poběží v zítřejším podvečerním finálovém běhu. „Tak konečně jsem ve finále,“ radoval se český reprezentant. „I když tomu pomohla blbá náhoda, je to dobré.“ Kontaktu s italským sprinterem si byl Vojtík vědom. „Nepovedl se mi seběh a Ital mě dost nabral.“

"Vojťas" přemýšlí do budoucna o svém zaměření na 400 metrů dlouhou trať. Již dříve se nechal slyšet, že dvoustovku samozřejmě neopustí, ale začne více běhat čtvrtky na úkor 100 metrů. „No teď bych měl začít mít čtvrtku ještě radši, když poběžím finále na mistrovství Evropy,“ dodal dnes s úsměvem.

Vojtíkův postupový čas 47.32 je nejpomalejší z finálové šestice, nejrychleji se prezentoval opět Němec Swillims (45.92).