ČAS na podcast – Radek Juška

úterý 27. srpna 2024
Hostem 47. dílu ČASu na podcast byl český dálkařský rekordman a finalista olympijských her v Paříži Radek Juška.

Pro Radka byly poslední dva atletické roky jako na houpačce. Loni prožil parádní sezónu. Už z halového mistrovství Evropy v Istanbulu si přivezl páté místo a k medaili mu chybělo pouhých pět centimetrů. V podobném duchu pokračoval i pod otevřeným nebem. Na mistrovství České republiky v Táboře se blýskl rekordem šampionátu 815 centimetrů a v kvalifikaci MS v Budapešti bezpečně postoupil z kvalifikace díky skoku o hodnotě 810 centimetrů. Ve finále pak obsadil skvělé sedmé místo. Následně si vyskákal čtvrtá místa na mítinku Diamantové ligy v Curychu i v samotném finále nejprestižnějšího atletického seriálu v Eugene, kde skončil čtvrtý za 810 centimetrů.

Také letošní sezóna začala pro svěřence Josefa Karase nadějně. Tu zahájil na mítinku Jablonecká hala výkonem 794 centimetrů a krátce na to skočil na Czech Indoor Gala v Ostravě dokonce 803. Halové mistrovství světa pro něj však skončilo zklamáním, jelikož obsadil čtrnácté místo. Při svém prvním venkovním startu mohl být ještě na mítinku v Doha s větrným výkonem 794 centimetrů celkem spokojen, ale pak přišlo dlouhé trápení. Na mistrovství Evropy v Římě vypadl v kvalifikaci a domácí republikový šampionát se rozhodl vynechat.

Ovšem ani poslední start před odletem na olympijské hry do Paříže mu vůbec nevyšel, když na mítinku ve švédské Sollentuně zapsal pouze 724 centimetrů. Na klání pod pěti kruhy se ovšem po osmi letech vrátil jako vyměněný, když z kvalifikace postoupil naprosto hladce díky skoku na 815 centimetrů a v olympijském finále obsadil desáté místo.