Karel Bláha
S královnou sportu začínal Karel Bláha, člen zlaté štafety na 4x400 metrů z HME 2000, ve svých patnácti letech ve Spartaku Praha 4. Ač přešel do armádní Dukly, nedal na svůj "domovský" klub nikdy dopustit. Do Dukly přišel s výkonem 49.70, za čtyři roky (2000) se zlepšil na 45.82, což je v dlouhodobých tabulkách ČR třetí nejlepší čas. Nejlepším individuálním umístěním Karla Bláhy je 7. místo z ME 2002 ve Vídni. Zkoušel také půlku, ale dle názoru trenéra Kupky to byl krok špatným směrem. Šance Karla Bláhy byly vždy ve štafetě, neboť má štafetového ducha.
V roce 1998 poprvé reprezentoval na evropském šampionátu. V Budapešti byl členem štafety na 4x400 m ve složení Poděbradský, Štejfa, Bláha, Mužík. Naši zlepšili český výkon roku na 3:04.37. K sedmému místu jim dopomohla diskvalifikace Francouzů.
Přelom milénia a s ním zlatá medaile české štafety z halového mistrovství Evropy v Gentu. Kvarteto ČR v sestavě Mužík, Poděbradský, Tesařík a Bláha se postaralo o senzaci, když získalo zlaté medaile v novém národním rekordu 3:06.10. Teprve za českým kvartetem doběhly týmy Německa, Maďarska, Británie a Francie. Finišman Bláha sice proběhl cílem štafetového běhu těsně za Rusem Gorbanem, ale to už rozhodčí signalizovali, že si Semjonov zkrátil první úsek. "Kdo je nejlepší - Duklaaaa," řvalo kvarteto nadšených běžců ještě před posledním vyhlášením výsledků a při nadšeném pobíhání a společném fotografování v osiřelé Flanderské hale. Karel Bláha komentoval výkon takto: "Že mám formu, dokazovaly už začátkem halové sezony nejlepší české časy na tratích 300 a 500 m. Čtvrtka za 46.39 mě mile potěšila. Při štafetě v Gentu jsem ještě do třístovky věřil, že Rusa porazím, ale poslední rovinka je v hale moc krátká, už to nešlo."
O rok později se dostal Karel Bláha na mistrovství světa v kanadském Edmontonu. V individuálním startu na čtvrtce skončil v rozběhu, stejně jako člen české štafety. V rozběhu dal skvělý čas 45.82. Mezi 55 čtvrtkaři nastupovat Bláha se 42. časem a tak není 25. příčka a vyrovnaný OR neúspěchem. "Formu Karel měl, ale i velké nervy. Škoda, že musel běž brzo ráno," řekl Bláhův trenér Dalibor Kupka. Ve štafetě český tým přesvědčil, že ke světové úrovni má ještě hodně daleko. Vždyť k postupu do finále bylo potřeba zaběhnout 3:01.42. Hodně zklamaný byl také trenér Kupka. "Neumím si vysvětlit, proč běžel Karel Bláha po osobáku v individuálním závodě na prvním úseku tak špatně." Pro doplnění sestava kvarteta - Bláha, Zachoval, Tesařík, Mužík.
V roce 2002 reprezentoval na dvou evropských šampionátech. V hale skončil v rozběhu, když obsadil celkově 13. místo za 47.01. "Karel to pokazil takticky," shrnul počínání svého svěřence Dalibor Kupka. V létě ve Vídni skončil ve finále sedmý a trenér Kupka byl s výsledkem spokojen, jen ho mrzel výkon svěřence v samotném finále. "Byl výborný v rozběhu s mezičasy 22.2 a 34.4. Semifinále překopl a ve finále už neměl energii. Asi mu moc neseděl zimní trénink." Přesto byl Bláha nominován do týmu Evropy pro Světový pohár. Ve štafetě na 4x400 ve složení Tesařík, Zachoval, Mužík, Bláha se po diskvalifikaci Poláků umístili na čtvrtém místě. Trenér Kupka byl však tentokrát zklamaný. "Čekal jsem český rekord. Mohli jsme ho mít a bronz taky, ale na druhém úseku Semjonov pořádně naremploval Zachovala, který se musel téměř znovu rozbíhat. Radek při kolizi ztratil nejméně 1.3 vteřiny."
Třetí Bláhův evropský šampionát přinesl Bláhovi 21. místo a zklamání. Bláha při cestě do Göteborgu nastydl a nemohl pořádně dýchat. "První dvoustovka byla dobrá, byl jsem v kontaktu. Pak to ale přišlo... Škoda, myslím, že jsem měl na čas, který by stačil na postup. Je to zklamání, jak se sezona dobře rozjela, tak blbě skončila," řekl časopisu Atletika.